ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bo Ziemia jest najważniejsza

Nasza planeta i jej stan powinny być dla nas priorytetem. Właśnie dlatego obchodzony jest tzw. Dzień Ziemi, w ramach którego zorganizowany został w naszej szkole Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny, w którym zwyciężyli Maria Michniewska, Szymon Marchewka, Kinga Gąsienica-Kuchta oraz Barbara Malik. Istniała również możliwość wysłania haseł przyrodniczych, które mówiły o ratowaniu planety, a klasa 1 wraz z Panią Olą Kozłowską sadziła drzewa na skwerze Josepha Conrada.

Za organizację konkursu fotograficznego i akcję pisania haseł przyrodniczych odpowiedzialna była Pani Paulina Zimak-Piekarczyk. To ona wpadła na pomysł zorganizowania takich akcji, a następnie krok po kroku je przeprowadziła. Na konkurs fotograficzny zostało nadesłanych 15 zdjęć, a w najlepszej 4 znaleźli się:

I miejsce – Maria Michniewska, za zdjęcie szczytu Picco Muzio,

II miejsce – Szymon Marchewka, za zdjęcie finezyjnych kropli deszczu,

III miejsce – Kinga Gąsienica -Kuchta, za kwitnącą jabłoń przy zachodzie słońca,

Wyróżnienie – Barbara Malik, za łąkę z mniszkami lekarskimi.

Natomiast na akcje pisania haseł wysłano 12 krótszych lub dłuższych sloganów, bądź też rozbudowanych opisów. Ponad połowę z nich stworzyli uczniowie klasy 3 gimnazjum, a reszta została po równo napisana przez klasę 1 i 2 gimnazjum. Wszystkie hasła poruszały tematykę ratowania i dbania o naszą planetę są dostępne pod linkiem:

LINK do przeczytania ciekawych haseł przyrodniczych: https://drive.google.com/file/d/0B_iAbwTSxtAscV9ETTBiOF9Dc1E/view?usp=sharing

12 maja odbyła się akcja, zorganizowana przez Urząd Miasta Zakopane i Tatrzański Park Narodowy, w której wzięły udział między innymi nasze pierwszaki. Razem z Panią Olą Kozłowską wybrały się na skwer im. Josepha Conrada, aby tam posadzić rodzime drzewa i krzewy. Sadzonki te były przygotowane przez Urząd Miasta, dzieci sadziły je przy pomocy pracowników TPNu.

Ola Banak

Fot. Aleksandra Kozłowska

oraz zdjęcia uczestników konkursu


Powiązane artykuły

Pojechali na IV miejsce

16 maja 2015 roku na Zamku w Suchej Beskidzkiej, nasza szkoła otrzymała nagrodę na zdobycie 4 miejsca w klasyfikacji generalnej szkół województwa małopolskiego, w XXVII LIDZE MOZN BRUGI CUP 2015.

Czytaj więcej

Koncertowe spotkanie z Mikołajem

7 grudnia odbył się Mikołajkowy Koncert, którego głównymi wykonawcami byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Pierwszoklasiści zagrali swój pierwszy w życiu koncert i tym samym stali się pełnoprawnymi uczniami Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Honorowym gościem spotkania […]

Czytaj więcej

Urzekające kraje Beneluxu

30 kwietnia 2014 roku uczniowie klas VII, VIII oraz IX Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem udali się na długo wyczekiwany plener zagraniczny do krajów Beneluxu.

Czytaj więcej
Skip to content