ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Niepodległość z pieśnią na ustach

Jak co roku, 11 listopada cała Polska obchodzi święto odzyskania niepodległości. Nasza szkoła zawsze świętuje angażując w to uczniów wszystkich klas. Podczas wspólnego spotkania, które odbyło się 10 listopada, w sali koncertowej, każda klasa śpiewała wybraną pieśń patriotyczną.

Były to, między innymi: „Ułani”, „Pałacyk Michała”, „Marsz, marsz Polonia” czy „Dziewczyna z granatem”. Większość uczniów była ubrana na galowo. Niektórzy wystylizowani byli na powstańców warszawskich. W czasie uroczystości były także recytowane wiersze o tematyce patriotycznej, między innymi wiersz  Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Następnego dnia, czyli w piątek odbył się w Zakopanem Międzyszkolny Bieg Niepodległości. W tym roku nasza szkoła zajęła 7 miejsce w kategorii gimnazjum i 11 w kategorii szkół podstawowych.

Jan Kowalski


Powiązane artykuły

Wiosenny koncert „Zakopiańsko-Żywiecki”

13.04.2011 roku, w środę odbył się w naszej szkole koncert uczniów z naszej szkoły i  gości z Żywca. Z ZPSA zagrali muzycy klas wiolonczeli, fortepianu, skrzypiec i fletu przygotowani pod pieczą nauczycieli: Ilony Latochy Dylewskiej, […]

Czytaj więcej

Wieniawski dla nas zabrzmiał

21 września br. w sali koncertowej budynku szkoły muzycznej odbył się koncert skrzypaczki Marii Sławek wraz z akompaniamentem studenta Piotra Różańskiego, którzy w tym roku przystąpili do międzynarodowego konkursu skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. Słuchaczy (uczniowie […]

Czytaj więcej
Skip to content