ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Światło, kamera i akcja!

24 lutego, klasa siódma z fakultetu literackiego pojechała wraz z ich nauczycielką od dziennikarstwa i scenariuszy, Ewą Czerwieniec do Warszawskiej Szkoły Filmowej na warsztaty filmowe.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film ,,Gadające głowy” Krzysztofa Kieślowskiego, który potem omawiali na zasadzie pytań: Jaki był temat filmu i jak został nakręcony? Siódmoklasiści mieli za zadanie przygotowanie własnego filmu wzorując się na obejrzanym dokumencie. Zaczęli od ułożenia trzech pytań na wybrany przez siebie temat. Pracowali podzieleni w grupach. Nagrywali się wzajemnie kiedy odpowiadała na wymyślone przez siebie pytania. W czasie pracy, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia mnóstwa najróżniejszych sprzętów do nagrywania filmów oraz nauczenia się obsługiwania kamery, pracy ze światłem itp. Na koniec uczyli się montażu, w wyniku czego ich filmy zostały zmontowane. Wspólnie z prowadzącym warsztaty, Piotrem Gorszczyńskim omówili i podsumowali efekty swojej pracy.

Po całym dniu warsztatów siódmoklasiści poszli jeszcze do Teatru Polskiego na sztukę Aleksandra Fredry „Mąż i żona”. Do Zakopanego powrócili następnego dnia o godz. 7.00.

Julia Kachnic


Powiązane artykuły

Andrzejki dla wybranych

W piątek, 26 listopada w świetlicy Białego Domu odbyły się Andrzejki dla klasy ósmej.  

Czytaj więcej

Ratujemy Krupówki

W czwartek 20.11 literaci z klasy 3 gimnazjum POSA zorganizowali spotkanie z gimnazjalistami w naszej szkole artystycznej. Przedstawili dwa filmy pt.”Nie chcemy wstydzić się Krupówek”, w których pokazali naszą najsłynniejszą ulicę Zakopanego. W ten sposób […]

Czytaj więcej

Jubileusz

28 maja rozpoczęły się obchody Jublieuszu 25 lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej.

Czytaj więcej
Skip to content