ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA na Salonie Marcowym 2018

W minionym tygodniu uczniowie naszej szkoły licznie odwiedzili Miejską Galerię Sztuki, gdzie mogli uczestniczyć w Salonie Marcowym 2018. Były tam trzy klasy: III, V i VI.

18 kwietnia grupa dzieci z klasy trzeciej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w Zakopanem po zapoznaniu się z wystawą, w ramach zajęć z plastyki, realizowała własne prace rysunkowo-malarskie zainspirowane tytułami dzieł prezentowanych na „Salonie Marcowym 2018”. Zajęcia poprzedzone oprowadzaniem kuratorskim przeprowadziła Lidia Rosińska-Podleśny.

20 kwietnia do Galerii wybrały się klasy VI i V pod opieką Ewy Czerwieniec. Klasa VI zapoznała się najpierw z koncepcją i historią zakopiańskich salonów marcowych, by potem obejrzeć wystawę i pokusić się o własne opisy najbardziej ich inspirujących obrazów. Natomiast klasa V, w ramach zajęć z massmediów, zapoznanie się z wystawą wykorzysta do dziennikarskich ćwiczeń.

(red)

fot. MSG


Powiązane artykuły

I miejsce na Festiwalu Teatralnym

25 kwietnia klasa VI wzięła udział w XXVI Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży BAJDUREK i ze swoim spektaklem „Moja Bajka” wyreżyserowanym przez pana Krzysztofa Najbora zajęła I miejsce w etapie rejonowym. Występy oceniane przez jury […]

Czytaj więcej

Powiało strachem w naszej szkole…

27 października br. w naszej szkole, za przykładem starej tradycji celtyckiej odbyło się doroczne święto stricte amerykańskie, lecz popularne na całym Świecie – Halloween. Od samego rana na korytarzach napotykało się mumie, duchy, czarownice czy […]

Czytaj więcej

Koniec karnawału w POSA

W piątek, 28 lutego, w ostatni dzień karnawału, odbyła się druga w tym roku szkolnym dyskoteka. Miała być to zabawa karnawałowa, w przebraniach, lecz większość uczniów ubrała się normalnie. Impreza zorganizowana była w sali lustrzanej.

Czytaj więcej
Skip to content