ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Wieczór poetycki

25 kwietnia o godzinie siedemnastej w sali koncertowej naszej szkoły, odbyła się Gala Poezji.  Podczas wieczoru poetyckiego poznaliśmy laureatów konkursu poetyckiego. W grupie klas IV-VI zwycięzcą został Kacper Hełmecki z klasy V a w grupie starszej Maria Michniewska z klasy IX.

W tym wydarzeniu mogli wziąć udział uczniowie klas 4-6 oraz klasy gimnazjalne.Warunkiem uczestnictwa było przesłanie jednego wiersza przez klasy podstawówki i wysłania trzech wierszy przez klasy starsze. W sumie na tym wieczorze usłyszeliśmy około 17 wierszy. Niektóre z nich były nagradzane przez jurorów a niektóre przez prywatnych lub instytucjonalnych sponsorów.

Wiersze czytali: Paulina Socha, Paulina Mróz i Karol Pietrzyk. W nawiązaniu do tradycyjnej Gali Poezji, którą do ubiegłego roku organizowała pan Maciej Pinkwart, Zofia Jakubiak zaśpiewała na wstępie piosenkę „Na moście w Avignon”. Przerywnikiem między wierszami był utwór „Marsz Radeckiego” wykonywany przez Maksa Rzepkę, Adama Dawca i Jana Łojasa. Wieczór poetycki został zorganizowany przez uczniów klasy trzeciej gimnazjum, oraz Pana Mirosława Nadymusa.

Jan Kowalski


Powiązane artykuły

Nowy rok – nowy samorząd

W skład nowego, tegorocznego samorządu szkolnego Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej weszli: Barbara Malik (64 głosy), Maksymilian Rzepka (59 głosów), Maria Michniewska (56 głosów), Hania Zięba (34 głosy) oraz Liliana Florek (33 głosy). Wybory odbyły się […]

Czytaj więcej

Ogólnopolski sukces filmowy

Konrad Jonek i Aleksandra Chrobak z III klasy naszego gimnazjum zdobyli II miejsce w II Ogólnopolskim Konkursie Filmu Dokumentalnego pt. „Świat wokół mnie”. Tak jury konkursu oceniło przygotowany przez nich film pt. „Deska – opcja […]

Czytaj więcej

Chemią malowane

 21.02.2019 r. klasa III gimnazjum wraz z pięcioma osobami z klasy VIII pojechała do Krakowa na jednodniową wycieczkę, której celem były warsztaty chemiczne „Chemią malowane”.

Czytaj więcej
Skip to content