ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Rzeźba w drewnie robi wrażenie

W czwartek 15 listopada klasa VII podczas lekcji wychowawczej odwiedziła Miejską Galerię Sztuki w Zakopanem. Uczniowie zwiedzili wystawę „Rzeźba w drewnie w twórczości polskich artystów 1918-2018”.

Wystawę w zakopiańskiej galerii zorganizowano w setną rocznicę odzyskania Niepodległości.  Jest to okazja przeglądu dokonań kilku pokoleń wybitnych rzeźbiarzy, mających w dorobku znaczące realizacje w drewnie.

Uczniowie klasy VII po przejrzeniu wystawy wybrali prace, które zrobiły na nich największe wrażenie. Typy były różne, ale każdy wymienił prace Edwarda Sitka. Siódmoklasistów zainteresowały też prace Oskara Hansena, Macieja Szańkowskiego i Adama Myjaka. Uwagę wszystkich przyciągnęła praca Władysława Hasiora.

(red)


Powiązane artykuły

Pomysłowe dynie

Klasa III, VIII i i V zostały zwycięzcami holloweenowego konkursu na „najciekawszą dynię”. Jego organizatorem był samorząd szkolny pod opieką pani Karoliny Sikorskiej.

Czytaj więcej

Spotkanie z Czesławem Podleśnym

Gimnazjaliści Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej spotkali się z artystą rzeźbiarzem Czesławem Podleśnym. Artysta przedstawił uczniom swoją twórczość, opowiedział o tym, czym dla niego jest sztuka, co oznacza być artystą, wspominał o artystycznej podróży do Korei.  […]

Czytaj więcej

Edukacyjnie w Parku Tatrzańskim

1.10.15.. klasa VI POSA odbyła zajęcia edukacyjne w TPN prowadzone przez pracownika naukowego Parku, panią Małgorzatę Kot. Tematem zajęć było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.

Czytaj więcej
Skip to content