ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Tajemnicze czarne pudełko

Na pierwszym piętrze szkolnego budynku, Samorząd, na parapecie przed schodami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego POSA postawili czarne pudełko, do którego uczniowie naszej szkoły mogą wrzucać swoje prośby do Samorządu.
Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbyły się w naszej szkole 9 października. Ostatecznie  jako przewodniczącą wybrano Hannę Brzosko z klasy 8, jako zastępcę przewodniczącego Jana Kowalskiego z klasy 9, jako sekretarza Lidię Król z klasy 6, a jako członkowie do rady  weszli: Karol Pietrzyk z klasy 8, Amelia Harasimowicz z klasy 5 oraz Maksymilian Bienias z klasy 4. Najbliższymi planami Samorządu jest, między innymi, wprowadzenie „dni tematycznych”, co oznacza, żę  każda klasa będzie podlegać jakiemuś tematowi w wybranym dniu. Jednym z takich dni będzie np. dzień kolorów. Kolejnym pomysłem jest „szczęśliwy numerek”. Akcja polega na tym, że danego dnia osoba posiadająca wylosowany numerek w dzienniku będzie zwolniona z niezapowiedzianych kartkówek i odpowiedzi ustnych. Inne plany to turnieje sportowe oraz andrzejki szkolne. To są tylko niektóre propozycje naszego samorządu, a pierwsze rzeczy już są realizowane.

Hanna Brzosko


Powiązane artykuły

Junior reporter: Najmłodsi w Tatrach

Od 1 do 3 czerwca klasy I, II i III szkoły artystycznej przebywały na plenerze w Dolinie Roztoki.

Czytaj więcej

Świąteczny koncert

20 grudnia 2010 roku o godzinie 18.00 rozpoczął się w naszej szkole koncert świąteczny. Był on zorganizowany przez panią Mirosławę Lubowicz, która akompaniowała na fortepianie śpiewającym uczniom, czyli młodzieży z gimnazjum POSA, absolwentom szkoły, młodzieży […]

Czytaj więcej

Niewiedza na lekcji motorem dla kreatywności

Na jednej z lekcji chemii klasa 3 gimnazjum przyniosła ze sobą przedmioty nie związane z lekcją – plastelinę i plastikowe korki.

Czytaj więcej
Skip to content