ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Barabaszowy koncert

28.11.2018 r.w budynku Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara odbył się koncert orkiestry smyczkowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, pod kierownictwem pana Cezarego Wagnera poświęcony Stanisławowi Barabaszowi.

Koncert rozpoczął się o godzinie 16:00.  Wcześniej odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Stanisławowi Barabaszowi. Był on dyrektorem Szkoły Przemysłu Drzewnego w Zakopanem i propagatorem sztuki góralskiej.

Koncert rozpoczął się od odegrania hymnu Polski – „Mazurka Dąbrowskiego”. W repertuarze zespołu muzycznego znlazł asię również „Marsz Pierwszej Brygady”, „Rozszumiały się wierzby płaczące”, „Szara piechota”, „Serce w plecaku” i „Czerwone maki na Monte Cassino”. Dyrekcja tamtejszej szkoły wręczyła muzykom drobne upominki. Po pięknym występie otwarto wystawę projektów architektonicznych Stanisława Barabasza  a pan Ryszard Gapski, nauczyciel historii sztuki w POSA oraz w ZSP im. A. Kenara wygłosił wykład o bohaterze spotkania. Całe to wydarzenie było bardzo udane. Orkiestra finezyjnie zagrała pieśni patriotyczne, a Pan Gapski wygłosił naprawdę interesujący referat.

Jakub Zarycki


Powiązane artykuły

Edukacyjnie w Parku Tatrzańskim

1.10.15.. klasa VI POSA odbyła zajęcia edukacyjne w TPN prowadzone przez pracownika naukowego Parku, panią Małgorzatę Kot. Tematem zajęć było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.

Czytaj więcej

Mikoszewo 2021. „Puls po plenerze”.

„Puls po plenerze” przygotowany przez uczennice z Fakultetu Literackiego z klasy VIII: Marię Bochnak, Barbarę Kowalskę i Natalię Styrczulę. „Puls” realizowany był w ramach warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez panią Ewę Czerwieniec.

Czytaj więcej

Zakopane Wild Art Weekend 8-9 kwietnia 2016 r.

W imieniu prowadzącego w naszej szkole zajęcia z rysunku i malarstwa, pana Jacka Hołego serdecznie zapraszamy na niezwykle ciekawe wydarzenie artystyczne. Wśród artystów biorących w nim udział jest nie tylko nasz obecny nauczyciel, ale również […]

Czytaj więcej
Skip to content