ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Prezydent Stefan Żeromski

23 listopada 2018 r. o godzinie 15:00 w sali świetlicy szkolnej odbył się wykład dr Macieja Pinkwarta, nauczyciela literatury w naszej szkole. Spotkanie odbyło się  pod tytułem „Prezydent Stefan Żeromski” a pretekstem były obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W wykładzie brali udział uczniowie klas od V do IX- POSA, a także Nauczyciele ZPSA.

Pan Maciej Pinkwart opowiadał o ciekawym życiu Stefana Żeromskiego, o jego romansach, twórczości i działalności politycznej oraz o zawiłej historii odzyskania niepodległości przez Zakopane. Pan Maciej Pinkwart posiada dużą wiedzę na temat życia Żeromskiego i przekazał nam ją w sposób przejmujący i ciekawy.

Hanna Lelek


Powiązane artykuły

POSA dla Ziemi

We wtorek, 11.05.2021 klasa VII POSA w ramach zajęć szkolnych spotkała się na akcji „Wielkie Sprzątanie Podhala” zorganizowanej przez TPN. Uczniowie posprzątali m.in. Bachledzki Wierch.

Czytaj więcej

Jak ryby w wodzie. Cztery złota

Cztery złote medale zdobyły uczennice naszej szkoły podczas międzyszkolnych zawodów pływackich, które odbyły się 18 i 19 listopada w zakopiańskim Centralnym Ośrodku Sportu.

Czytaj więcej

Wielki artysta w naszej szkole

We wtorek 15 kwietnia 2014r. w auli naszej szkoły odbył się koncert wybitnego pianisty, pana Stefana Łabanowskiego. Prowadzącą koncert była kierowniczka sekcji pianistycznej w naszej szkole, pani Elżbieta Cukier.

Czytaj więcej
Skip to content