ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Co z nami będzie?

Od września nasza szkoła z powodu remontu budynków gości w murach Gimnazjum nr 2. Wszyscy są bardzo ciekawi, kiedy ta sytuacja się zmieni.

Z informacji przekazanych nam przez dyrekcję wynika, że powrót uczniów POSA do szkoły muzycznej przy ulicy Sienkiewicza 12 planowany jest po feriach zimowych. Przeprowadzą się tam tylko uczniowie klas I-VI. Reszta będzie musiała zostać w budynku Gimnazjum nr 2 aż do końca roku szkolnego.

W szkole muzycznej remont jest już prawie zakończony. Wymaga tylko założenia urządzeń wentylacyjnych. Natomiast w Białym Domu tak kolorowo już nie jest. Trzeba wzmocnić ściany i fundamenty. Usprawnić wentylacje. Miała być tam przeprowadzona termomodernizacja, która może być wykonana tylko w wyremontowanym budynku.

Po szkole krążyła też plotka, że uczniowie klas VII-IX będą przenoszeni do dawnej katowni Podhala, Palace. Jak się okazało to tylko plotka, która powstała, ponieważ na początku roku nasza szkoła zwróciła się do Palace z prośbą o wynajęcie budynku. Propozycję odrzucono.

Karol Pietrzyk


Powiązane artykuły

Poruszające spotkanie z historią

5.11. 2013r klasy IV-IV z naszej najwspanialszej na świecie szkoły były  na wyjeździe edukacyjnym  w Krakowie. Wszyscy uczestnicy zwiedzali razem Muzeum Lotnictwa, ale później podzielili się na dwie grupy: klasa VI miała zajęcia edukacyjne w […]

Czytaj więcej

Przygotowania do „Tatrzańskiej Jesieni”

Na początku października uczniowie z Fakultetu Plastycznego z klasy VIII wraz z panią Magdaleną Rząsą wybrali się do Doliny Pięciu Stawów na plener fotograficzny. Opiekujący się grupą przewodnik, pan Marcin Rząsa przekazał uczestnikom wyprawy garść […]

Czytaj więcej

„Grupa o mało co taka sama” zagrała dla Absolwentów 2010

Już po raz dziewiąty w naszej szkole odbyła się uroczystość „Profesorów”, podczas której, w ten tradycyjny już dla POSA sposób, pożegnaliśmy opuszczających nas gimnazjalistów z klasy III. „Profesory 2010” zorganizowała Akademia Profesorów, tym razem zamieniona […]

Czytaj więcej
Skip to content