ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Junior reporter: Giewont czy Piłsudski

Klasa III uczestniczyła wraz ze swoją wychowawczynią, panią Katarzyną Rogowska w warsztatach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie w willi Oksza. Zapraszamy na ich relacje.

Na zajęciach w Willi Okszy byliśmy 13 grudnia. Tematem warsztatów był „Piłsudski czy Giewont”. Oglądaliśmy karykatury a potem lepiliśmy z gliny Giewont albo Piłsudskiego. Pani, która to prowadziła rozdała nam koperty, w których były miasta Polski i sąsiednie kraje Polski i je układaliśmy.

Wanda Wierzejska

Na zajęcia do willi Okszy przyszła klasa trzecia 13 grudnia. Podobały im się różne śmieszne karykatury i zobaczyli tam wyrzeźbioną głowę Piłsudskiego. Pani opowiadała też legendy o śpiącym rycerzu. Następnie wszyscy siedli do stolików a pani rozdała mapy i puzzle i uczniowie układali je w mapę. Na końcu zajęć rzeźbiliśmy Giewont albo głowę Piłsudskiego. Dowiedzieliśmy się tego, że kiedyś mieli taki pomysł, żeby wyrzeźbić głowę Piłsudskiego, ale nie zrobili tego.

Małgosia Małaczek

Na zajęcia w muzeum poszliśmy 13.12. 2018 r.. To muzeum nazywa się „Willa Oksza”. Gdy weszliśmy do środka to najpierw pani pokazał nam obrazy i zdjęcia, na których był pokazany Józef Piłsudski. Te zajęcia miały tytuł „Giewont czy Piłsudski”. Następnie pani dała nam po kawałku gliny i podobnie do tytułu mieliśmy wybrać co wyrzeźbimy. Ja akurat wybrałam śpiącego rycerza. Myślę, że ten temat był taki, dlatego, że ten temat był taki, dlatego, że w dawnych czasach mieli zrobić Piłsudskiego na Giewoncie.

Jagna Walkosz

13 grudnia 2018 roku klasa III była na warsztatach. Na zajęciach w muzeum w Okszy  rozmawialiśmy o karykaturach i pani z muzeum przeczytała nam o legendzie, gdzie była mowa o Giewoncie i też o Piłsudskim. Jak pooglądaliśmy i posłuchaliśmy, co pani do nas mówiła, to zaczęliśmy robić prace pod tytulem „Giewont czy Piłsudski” i ta praca była wykonana z gliny.

Rebeka Kredatus

13 grudnia klasa III była w willi Oksza. Najbardziej podobało mi się lepienie z gliny. Ja ulepiłam Giewont. Zajęcia były pod tytułem „Giewont czy Piłsudski”. Pani mówiła, że był pomysł, żeby wyrzeźbić z Giewontu Piłsudskiego.

Kasia Słodyczka

Jak weszliśmy do Muzeum Okszy, to pani instruktorka pokazywała nam różne obrazy Piłsudskiego i gór. Lepiliśmy tam z gliny i podobało mi się to, że pani nam opowiadała o śpiącym rycerzu. Pokazywała nam też karykatury i to mi się bardzo podobało. Najgorsze było to, że Piotrek rzucał we mnie śnieżkami. To wszystko wydarzyło się 13 grudnia 2018 r.

Marat Harasimowicz

13 grudnia 2018 roku poszliśmy do Willi Okszy. Był temat „Giewont czy Piłsudski”. Były tam śmieszne karykatury. Pod koniec robiliśmy Giewont z gliny.

Piotr Bystrowski


Powiązane artykuły

Dzień Dziecka w terenie

W czwartek, 2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka odbyła się gra terenowa dla gimnazjalistów POSA. Została ona zorganizowana już drugi rok z rzędu przez panią Irenę Świerczyńską. Jest to rywalizacja pomiędzy trzema klasami naszego gimnazjum […]

Czytaj więcej

Zapraszamy na wystawę poplenerową

26 października (środa) w Zakopiańskim Centrum Edukacji przy ulicy Kasprusie 35a w Zakopanem o godzinie 17:00 odbędzie się wystawa poplenerowa uczniów POSA prezentująca pracę z tegorocznego wyjazdu do Jarosławca. Tematem pleneru były emocje, dlatego większość […]

Czytaj więcej
Skip to content