ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ciekawy wieczór

07.02.2019 r. klasa VII wraz z ich wychowawczynią, panią Ewą Czerwieniec-Walczewską, udała się na spektakl w reżyserii Andrzeja Dziuka pt. ,,Człapówki’’. Odbył się on o godzinie 19:15 w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.
Scenariusz do ,,Człapówek’’ został napisany na podstawie powieści Andrzeja Struga pt. ,,Wielki dzień. Kronika niedoszłych zdarzeń.’’. Przedstawienie zostało zrealizowane w sposób groteskowy i pojawiają się w nim elementy góralskiego folkloru. Opowiada o tym, że do pensjonatu w Zakopanem przyjeżdżają różni ludzie tj. przedstawiciele władzy czy artyści, by poszukać natchnienia w Tatrach. Na scenie występowało wielu aktorów, a wśród nich także nauczyciele teatru w POSA, czyli pani Katarzyna Pietrzyk, pan Marek Wrona i pan Krzysztof Najbor.
Klasie VII bardzo podobał się czwartkowy wieczór spędzony w tym miejscu. Spektakl bardzo ich zaciekawił i rozśmieszył.

Jakub Zarycki


Powiązane artykuły

Jezu, dlaczego nam to zrobiłeś

23 lutego odwiedził naszą szkołę dziennikarz Tygodnika Podhalańskiego, Jerzy Jurecki. Opowiadał nam o jego pobycie na Haiti po trzęsieniu ziemi i o potędze tragedii jaka tam miała miejsce. Wszystkim oczy zrobiły się szklane, gdy pan […]

Czytaj więcej

Jubileusz

28 maja rozpoczęły się obchody Jublieuszu 25 lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej.

Czytaj więcej
Skip to content