ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Podniebne spotkanie

20.02 br. odbyło się spotkanie z pilotem samolotu F-16 kapitanem Pawłem Czernikiewiczem z 31 Bazy Lotnictwa Taktycznego Poznań- Krzesiny. W prelekcji uczestniczyli uczniowie klas VII, VIII, IX naszej szkoły. Spotkanie odbyło się w świetlicy szkolnej w budynku Gimnazjum nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Zakopanem, o godzinie 14:20.
Wydarzenie to rozpoczęło się od prezentacji na temat maszyn F16. Uczestnicy mogli dowiedzieć się jak wygląda samolot F-16, gdzie znajduje się zbiornik na paliwo, ile waży i ile godzin może latać. Mogli nauczyć się również, jak działa katapulta, jak zachować się w sytuacji, w której mamy na sobie strój pilota i znajdziemy się w  zbiorniku wodnym oraz poznali wiele ciekawostek na temat latania. Na koniec, gość pokazał, jak wyglądają poszczególne części ubioru pilota F-16, a jeden z uczniów klasy VIII – Szczepan Mędoń – założył na siebie cały strój, oczywiście przy pomocy Kapitana, który przeprowadził całe to spotkanie. Było to bardzo ciężkie do wykonania zadania i zajęło sporo czasu, podczas, gdy piloci mają na to tylko zwykle 15 minut.
Spotkanie było bardzo ciekawe. Uczniowie dużo zapamiętali z niezwykłego wykładu i cieszą się, że mogli zagłębić się w przejmujące życie lotników.

tekst i fot. Jakub Zarycki


Powiązane artykuły

POZDRAWIAMY Z PLENERU W KRYNICY MORSKIEJ

Już od trzech dni uczniowie naszej szkoły podbijają Krynicę Morską. W piątek rozpoczął się nasz coroczny, nadmorski plener artystyczny. Pogoda nie sprzyja nam za bardzo, ale różnorodność zajęć pozwala, by na chwilę zapomnieć o chłodnym […]

Czytaj więcej

Językowe konkursy

13.11.2017r.,15.11.2017r. oraz 17.11.2017 w naszej szkole odbyły się konkursy z języka francuskiego, angielskiego oraz niemieckiego. Były to konkursy kuratoryjne, które organizowane są w kilku etapach.

Czytaj więcej

Przyroda w obiektywie nagrodzona

Ewelina Szymusiak z klasy 2 gimnazjum zajęła 1 miejsce w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Przyroda w obiektywie”,w którym udział wzięli uczniowie z klas gimnazjalnych POSA w Zakopanem.

Czytaj więcej
Skip to content