ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

POSA dla Ziemi

We wtorek, 11.05.2021 klasa VII POSA w ramach zajęć szkolnych spotkała się na akcji „Wielkie Sprzątanie Podhala” zorganizowanej przez TPN. Uczniowie posprzątali m.in. Bachledzki Wierch.

11.05.2021 na całym Podhalu odbyła się akcja organizowana przez Tatrzański Park Narodowy – Wielkie Sprzątanie Podhala. Warto wiedzieć, że jest to część działań na skalę ogólnopolską – akcja odbyła się też m.in w Trójmieście czy Sosnowcu. Trwała ona w przybliżeniu od godziny 10 do 15. Do działań na rzecz środowiska postanowili przyłączyć się uczniowie klasy VII Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej wraz ze swoją wychowawczynią – panią Ireną Orłowską-Świerczyńską.

Około godziny 9.45 wolontariusze spotkali się pod kościołem Najświętszej Marii Panny Matki Zbawiciela na Antałówce. Tam czekali na nich: pracownica TPN, przewodnik tatrzański oraz dwie osoby z patrolu ekologicznego. Uczestnicy wycieczki podzielili się w pary. Każda osoba dostała parę rękawiczek i worek na śmieci. Już pod kościołem wolontariuszom udało się uzbierać jeden wór pełen plastiku, a następne znaleziska, takie jak na przykład zderzak auta czy wycieraczki samochodowe zaskoczyły wiele osób. Na trasie wycieczki, która obejmowała kościół NMP Matki Zbawiciela, Bachledzki Wierch, cmentarz żydowski i zejście do sklepu Szymonek udało się zebrać dwanaście pełnych worków odpadów. Koniec spaceru nastąpił około godziny 13.30, kiedy to uczestnicy wycieczki rozstali się pod centrum handlowym Szymonek i wrócili do domów.

Natalia Styrczula

fot. Maria Bochnak i Barbara Kowalska

Sprzątanie Tatr 2021

Zdjęcie 1 z 10


Powiązane artykuły

Na tapczanie siedzi leń

Korytarz tonący w piórach zgubionych przez kaczkę to jeden ze skutków zawziętej rywalizacji odbywającego się w kwietniu konkursu recytatorskiego wierszy Jana Brzechwy. Tego dnia w naszej szkole w sali koncertowej można było spotkać bohaterów wierszy: […]

Czytaj więcej

Kobiety rządzą

8 marca odbył się dzień Między Narodowy Dzień Kobiet. Uczniowie POSA oraz jedna klasa Gimnazjum nr 2, w budynku którego aktualnie się uczymy, przygotowali z tej okazji niespodzianki. Doszło nawet do małej rywalizacji pomiędzy przedstawicielami […]

Czytaj więcej

Święto duchów

29 października, w naszej szkole, odbyło się Halloween organizowane przez klasę 3 gimnazjum, panią Karolinę Sikorską i panią Magdalenę Łukasik. Podczas zabawy odbyły się różnego rodzaju tematyczne konkursy, między innymi na najciekawsze przebranie.

Czytaj więcej
Skip to content