ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Historyczne skarby Zakopanego

W środę 9.06 klasy VII i VIII POSA wraz z wychowawczyniami wybrały się na wycieczkę. Odbyła się ona pod przewodnictwem p. Macieja Pinkwarta i zaczęła się w Kuźnicach, a zakończyła pod budynkiem Białego Domu.

W środę 9.06 klasy VII i VIII POSA wraz z wychowawczyniami – panią Ireną Orłowską-Świerczyńską i panią Agnieszką Warek udały się na zwiedzanie miasta w ramach lekcji terenowych z wiedzy o regionie – przedmiotu prowadzonego przez pana Macieja Pinkwarta, który przewodził ekspedycji mającej na celu pokazanie historii różnych zakopiańskich obiektów. Wycieczka rozpoczęła się w pod fontanną Kuźnicach, gdzie o godzinie dziewiątej odbyła się zbiórka uczestników. Wkrótce potem nastąpiło przejście przez ulicę Bulwary Słowackiego na ul. Mieczysława Karłowicza, następnie Drogą na Antałówkę wycieczkowicze przedostali się pod obiekt nadawczy na Antałówce, gdzie odbyła się krótka przerwa. Stąd uczestnicy wycieczki przeszli przez szlak pieszy żółty na Jagiellońską, następnie skręcając w ulicę Piaseckiego, przechodząc na ulicę Sienkiewicza pod budynek Białego Domu. Wycieczka skończyła się około godziny 12.45.

Natalia Styrczula

fot. Barbara Kowalska


Powiązane artykuły

Plenerowe zmagania z „przypadkiem”

Wieczorna zabawa We wtorek odbyła się pierwsza plenerowa dyskoteka. Po pierwszych trzech godzinach zabawy salę opuściły klasy od II do V, a pozostałe bawiły się w najlepsze do około 22.30. Ewka Uzależnienie białe jak śmierć […]

Czytaj więcej

Nasza absolwentka w „Bitwie na głosy”

Basia Gąsienica Giewont, absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej dostała się do popularnego programu telewizyjnego „Bitwa na głosy”. Będzie walczyć w drużynie Piotra Rubika. Basia po ukończeniu naszej szkoły rozwija dalej swoje zamiłowania artystyczne, ze szczególnym […]

Czytaj więcej

Koniec karnawału w POSA

W piątek, 28 lutego, w ostatni dzień karnawału, odbyła się druga w tym roku szkolnym dyskoteka. Miała być to zabawa karnawałowa, w przebraniach, lecz większość uczniów ubrała się normalnie. Impreza zorganizowana była w sali lustrzanej.

Czytaj więcej
Skip to content