ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Spotkanie ze sztuką Antoniego Rząsy

W czwartek, 10.06 uczniowie klas VII i VIII fakultetu literackiego i plastycznego wraz z p. Ewą Czerwieniec i p. Renatą Mrowcą mieli okazję  zwiedzić galerię Antoniego Rząsy w Zakopanem a w niej oprócz stałej ekspozycji zobaczyć najnowszą wystawę fotografii. 

W Galerii Antoniego Rząsy, na uczniów czekała  pani Magda Ciszewska-Rząsa, która  oprowadziła uczestników po wystawie zdjęć Jakuba Pajewskiego pt. “Tańcząc z drzewami”. Opowiedziała też przy okazji o sztuce fotografii. Po jakimś czasie uczniowie, nadal oprowadzani przez p. Ciszewską-Rząsę, przeszli zobaczyć stałą wystawę rzeźb Antoniego Rząsy. Później mieli jeszcze okazję odwiedzić pracownię rzeźbiarską p. Marcina Rząsy, syna Antoniego Rząsy. Na tym skończyła się ekspedycja.  Wycieczka trwała około dwóch godzin. 

Natalia Styrczula, kl. VII

Fot. Maria Bochnak, kl. VII i Ewa Czerwieniec

Z wizytą w Galerii Rząsy

Zdjęcie 1 z 22


Powiązane artykuły

Konkurs talentów

30 kwietnia odbyły się Talenty Małopolski – dwuetapowy konkurs, który wyłania najlepsze talenty w województwie małopolskim. Naszą szkołę reprezentowała klasa VI.

Czytaj więcej

Wielka góra darów

W naszej szkole od poniedziałku tj. od 22 listopada rozpoczęła się akcja „Góra Grosza”. Jest to działanie charytatywne, organizowane rok rocznie w naszej szkole. Akcja jest ogólnopolska a jej inicjatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom” działające […]

Czytaj więcej

Art FM – radio szyderców

W ramach ćwiczeń warsztatowych w ramach zajęć z dziennikarstwa fakultet literacki „wyprodukował” audycję szkolnego radia. Zapraszamy do słuchania:)

Czytaj więcej
Skip to content