ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Święto siostrzanej szkoły

25 listopada o godzinie 17.00 w hotelu Belweder odbyło się 75 lecie Państwowej szkoły Muzycznej w Zakopanem. Na tym znaczącym wydarzeniu zebrali się nie tylko ci związani z PSM, ale też ważne osobistości Zakopanego. Szkoła Muzyczna jest częścią Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, do którego należy także młodsza o 45 lat Państwowa Ogólnokształcąca Szkoła Artystyczna.

Słowo wprowadzające w święto wygłosili  pani Dyrektor Zofii Ziach, a także pan Cezary Wagner. Podczas koncertu uczniowie z PSM, ale także z POSA zaprezentowali swoje zdolności. Były występy solowe oraz  mogliśmy usłyszeć  chór prowadzony przez panią Mirosławę Lubowicz i  orkiestrę smyczkową, którą przygotował pan Cezary Wagner. Na uroczystości obecna była telewizja Tygodnika Podhalańskiego i niektórzy uczniowie udzielali nawet wywiadów.

tekst i fot. Barbara Kowalska, kl. VIII

 


Powiązane artykuły

Zmiany w szkolnej kuchni

Do powakacyjnych niespodzianek w naszej szkole należą także zmiany w szkolnej stołówce. Wieść o tym, że pracująca do tej pory pani Zosia zrezygnowała z pracy, a na jej miejsce weszła pani Jadwiga rozeszła się po […]

Czytaj więcej

„Takt” – szkolna gazetka, wydanie nr. 1/2021

W piątek, 17 grudnia ukazał się pierwszy w tym roku numer szkolnej gazetki „Takt”. Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej

Pierwsze skrzypce

W czwartek, 30 listopada 2017r. odbyły się audycje klas skrzypiec. Przesłuchania zaczęły się o godzinie 17.00, kiedy to uczestnicy wstąpili na scenę do wspólnego zdjęcia w Sali Koncertowej.

Czytaj więcej
Skip to content