ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

2,5 miesiąca twórczej pracy

W czwartek (13.01.11) w holu szkoły muzycznej pojawiła się nowa wystawa prac uczniów POSA pod kierownictwem i opieką pani Lidii Rosińskiej. Jest to bardzo obszerna ekspozycja twórczości młodych plastyków, która powstała podczas pierwszych miesięcy nauki w tym roku szkolnym. Wskazuje zresztą na to sam tytuł wystawy: „2,5 miesiąca”.

Oprócz prac stworzonych na lekcjach form użytkowych, ceramiki jak i plastyki można tam zobaczyć ostatnio bardzo sławne plakaty dotyczące pojęcia “tolerancja”, projektów Aleksandra Bernatowicza i Antoniego Żygadło z klasy III gimnazjum. Są to prace, które pokazywane były podczas akcji zorganizowanej w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka.

Tematem przewodnim wielu innych prac na szkolnej wystawie jest także „tolerancja”, przedstawiana przez gimnazjalistów jak i uczniów podstawówki. Dodatkowo na wystawie możne poczuć jeszcze powiew Świąt Bożego Narodzenia, gdyż wiszą tam świąteczne pocztówki i kartki uczniów fakultetu plastycznego.

Oprócz prac plastycznych, na wystawie zostały wyeksponowane prace ceramiczne, w tym wypadku przedstawiające inicjały. Ich autorów.

Serdecznie zapraszamy na wystawę twórczości naszych uczniów.

Vicky


Powiązane artykuły

POSA Music show już wkrótce

25 listopada odbędzie kolejna edycja szkolnego konkursu piosenki wykonywanej w języku obcym. Do niedawna uczestnicy wybierali głównie utwory w języku angielskim, w ostatnich latach popularne robią się też piosenki francuskie i niemieckie. Do konkursu można […]

Czytaj więcej

Pierwsze w tym roku pokazy teatralne

„Dziewczynka z zapałkami”, „Królowa Śniegu”, „Sąd nad muchą” i „Moja bajka” to tytuły spektakli, które mieliśmy okazję zobaczyć na małej scenie Teatru Witkacego w poniedziałek, 24 stycznia. W bajkowe postacie, te znane i nieznane, wcielili […]

Czytaj więcej

Las w klasie

10.10.2017r. klasa druga gimnazjum urządziła sobie w sali swój własny las.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content