ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

2,5 miesiąca twórczej pracy

W czwartek (13.01.11) w holu szkoły muzycznej pojawiła się nowa wystawa prac uczniów POSA pod kierownictwem i opieką pani Lidii Rosińskiej. Jest to bardzo obszerna ekspozycja twórczości młodych plastyków, która powstała podczas pierwszych miesięcy nauki w tym roku szkolnym. Wskazuje zresztą na to sam tytuł wystawy: „2,5 miesiąca”.

Oprócz prac stworzonych na lekcjach form użytkowych, ceramiki jak i plastyki można tam zobaczyć ostatnio bardzo sławne plakaty dotyczące pojęcia “tolerancja”, projektów Aleksandra Bernatowicza i Antoniego Żygadło z klasy III gimnazjum. Są to prace, które pokazywane były podczas akcji zorganizowanej w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka.

Tematem przewodnim wielu innych prac na szkolnej wystawie jest także „tolerancja”, przedstawiana przez gimnazjalistów jak i uczniów podstawówki. Dodatkowo na wystawie możne poczuć jeszcze powiew Świąt Bożego Narodzenia, gdyż wiszą tam świąteczne pocztówki i kartki uczniów fakultetu plastycznego.

Oprócz prac plastycznych, na wystawie zostały wyeksponowane prace ceramiczne, w tym wypadku przedstawiające inicjały. Ich autorów.

Serdecznie zapraszamy na wystawę twórczości naszych uczniów.

Vicky


Powiązane artykuły

W podróży po wiedzę i kulturę

W dniach od 12 do 15 marca fakultet literacki z klasy II i III gimnazjum wybrał się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej razem z panią Ewą Czerwieniec.

Czytaj więcej

Zwycięskie przejazdy

Uczniom podstawówki i gimnazjum POSA, którzy 3 stycznia 2017 roku wzięli udział w pierwszej edycji XL Zakopiańskiej Ligi Zimowej w łyżwiarstwie szybkim udało wywalczyć się 4 złota i 1 srebro. Zawody odbyły się na torze […]

Czytaj więcej

Wesołych Świąt!

Życzymy Świąt wypełnionych radością i spokojem, pogody ducha i pomyślności. Obyśmy w nadchodzącym Nowym Roku zapomnieli słowa „zdalna” i „obostrzenia”. Wraz z życzeniami przesyłamy fotograficzne kartki świąteczne, które przygotowali (techniką „malowania światłem”) uczniowie z Fakultetu […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content