ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

2,5 miesiąca twórczej pracy

W czwartek (13.01.11) w holu szkoły muzycznej pojawiła się nowa wystawa prac uczniów POSA pod kierownictwem i opieką pani Lidii Rosińskiej. Jest to bardzo obszerna ekspozycja twórczości młodych plastyków, która powstała podczas pierwszych miesięcy nauki w tym roku szkolnym. Wskazuje zresztą na to sam tytuł wystawy: „2,5 miesiąca”.

Oprócz prac stworzonych na lekcjach form użytkowych, ceramiki jak i plastyki można tam zobaczyć ostatnio bardzo sławne plakaty dotyczące pojęcia “tolerancja”, projektów Aleksandra Bernatowicza i Antoniego Żygadło z klasy III gimnazjum. Są to prace, które pokazywane były podczas akcji zorganizowanej w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka.

Tematem przewodnim wielu innych prac na szkolnej wystawie jest także „tolerancja”, przedstawiana przez gimnazjalistów jak i uczniów podstawówki. Dodatkowo na wystawie możne poczuć jeszcze powiew Świąt Bożego Narodzenia, gdyż wiszą tam świąteczne pocztówki i kartki uczniów fakultetu plastycznego.

Oprócz prac plastycznych, na wystawie zostały wyeksponowane prace ceramiczne, w tym wypadku przedstawiające inicjały. Ich autorów.

Serdecznie zapraszamy na wystawę twórczości naszych uczniów.

Vicky


Powiązane artykuły

Bo Ziemia jest najważniejsza

Nasza planeta i jej stan powinny być dla nas priorytetem. Właśnie dlatego obchodzony jest tzw. Dzień Ziemi, w ramach którego zorganizowany został w naszej szkole Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny, w którym zwyciężyli Maria Michniewska, Szymon Marchewka, […]

Czytaj więcej

Puls po Pulsie i ART FM (audycja nr. 2)

Zapraszamy do oglądania „Pulsu po Pulsie”, czyli telewizyjnych wiadomości plenerowych i wysłuchania drugiej audycji ART FM, prezentowanych podczas poplenerowego wernisażu 21 października. Wkrótce kolejne filmy i multimedia.

Czytaj więcej

Dysko, dysko – teka

W piątek, 28 listopada w sali baletowej w Szkole Muzycznej odbyła się, zorganizowana przez Samorząd Szkolny, dyskoteka andrzejkowa, dla klas IV-IX.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content