ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

2,5 miesiąca twórczej pracy

W czwartek (13.01.11) w holu szkoły muzycznej pojawiła się nowa wystawa prac uczniów POSA pod kierownictwem i opieką pani Lidii Rosińskiej. Jest to bardzo obszerna ekspozycja twórczości młodych plastyków, która powstała podczas pierwszych miesięcy nauki w tym roku szkolnym. Wskazuje zresztą na to sam tytuł wystawy: „2,5 miesiąca”.

Oprócz prac stworzonych na lekcjach form użytkowych, ceramiki jak i plastyki można tam zobaczyć ostatnio bardzo sławne plakaty dotyczące pojęcia “tolerancja”, projektów Aleksandra Bernatowicza i Antoniego Żygadło z klasy III gimnazjum. Są to prace, które pokazywane były podczas akcji zorganizowanej w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka.

Tematem przewodnim wielu innych prac na szkolnej wystawie jest także „tolerancja”, przedstawiana przez gimnazjalistów jak i uczniów podstawówki. Dodatkowo na wystawie możne poczuć jeszcze powiew Świąt Bożego Narodzenia, gdyż wiszą tam świąteczne pocztówki i kartki uczniów fakultetu plastycznego.

Oprócz prac plastycznych, na wystawie zostały wyeksponowane prace ceramiczne, w tym wypadku przedstawiające inicjały. Ich autorów.

Serdecznie zapraszamy na wystawę twórczości naszych uczniów.

Vicky


Powiązane artykuły

Kasia do boju!

Kasia Pilarska z klasy IX została przewodniczącą samorządu szkolnego w roku 2013/2014 w POSA. Jej współpracownikami zostali: Maja Paluch kl. II, Oskar Czapliński kl. III, Kasia Snakowska kl. IV, Miłosz Marcisz kl. V, Sabina Kowalczyk […]

Czytaj więcej

Zestaw podręczników na rok szkolny 2010/2011

Plik do pobrania udostępniony jest w formacie pdf. Jeśli po kliknięciu na link plik nie otworzy się  automatycznie, należy pobrać i zainstalować w komputerze program Acrobat Reader.

Czytaj więcej

Spotkaliśmy Piłsudskiego

11 listopada, w Dzień Niepodległości w Zakopanem zostało przygotowanych dla mieszkańców i turystów wiele atrakcji, a w jednej z nich miało szansę wystąpić kilkoro uczniów POSA. O godzinie 16.00 na Placu Niepodległości odbył się happening […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content