ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

30 lat minęło

27 maja 2022 roku w byłym budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji, odbyły się „Prezentacje artystyczne” z okazji jubileuszu 30 – lecia POSA.

Uroczystość rozpoczął występ zespołu góralskiego prowadzonego przez panią Katarzynę Cukier. Grupa wykonała przyśpiewki góralskie wraz z orkiestrą pod kierunkiem pana Krzysztofa Leksyckiego. Zespół instrumentalny składający się z uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych  zaprezentował także  trzy utwory: Charles Dancla – Polka, Alberto Curci – Ciarda, Suita góralska w opr. Krzysztofa Leksyckiego. 

W części muzycznej Prezentacji wysłuchaliśmy duetu gitarowego w składzie Julia Strama i Franciszek Zięba z kl. VII (nauczyciel: Macieja Cisło),  solistkę na skrzypcach Małgorzatę Jakubiec z kl. VII  (nauczyciel: Urszula Biedrawa), wiolonczelistkę Maję Wyraz z kl. VIII (nauczyciel: Maja Waloszczyk – Ziach) i Annę Stasińską, która zagrała na skrzypcach (nauczyciel: Urszula Biedrawa). Solistom akompaniowała pani Aleksandra Jeleńska. Część muzyczną zakończył zespół wokalny POSA pod kierownictwem pani Mirosławy Lubowicz. 

Swoje miejsce podczas artystycznego spotkania miała poezja. Uczennice z kl. VIII Wiktoria Buńda i Natalia Styrczula przeczytały wiersze laureatów poetyckich konkursów z ostatnich czterech lat.

W teatralnej części wystąpiła klasa III, która przedstawiła fragment spektaklu przygotowanego pod kierunkiem pani Katarzyny Pietrzyk i klasa VIII z etiudą w reżyserii pana Krzysztofa Najbora.

Fakultet literacki z klasy VIII zaprezentował film pt. „Gadająca Posa”.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klas IV, V i VI przedstawili układy taneczne, w choreografii pani Agnieszki Michalik – Jońskiej. Koncertowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych przygotowana pod kierunkiem Pań Renaty, Mrowcy, Jadwigi Rogowiec, Magdaleny Ciszewska. Uroczystość prowadził Pan Krzysztof Najbor.

tekst i fot. Maria Bochnak, kl. VIII


Powiązane artykuły

Nosal pełen artystów

05.03 2014 r. na narciarskim stoku Nosalu w Zakopanem odbyły się coroczne zawody Artystów na nartach i snowboardzie z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. W konkurencjach mogli startować nie tylko uczniowie, ale i ich rodzice. Na […]

Czytaj więcej

Czuć chemię

07.03.2018 r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Chemiczny ,, Alchemik ’’ dla szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W naszej szkole wzięły w nim udział  klasy VII, VIII oraz IX. Uczniowie konkursowy test wypełniali  na lekcji chemii, […]

Czytaj więcej

Wspólny pomysł na świetną zabawę

Trzeciego marca w POSA odbyła się, może nie pierwsza, ale na pewno największa i najdłuższa dyskoteka. Pomysł na jej zorganizowanie to inicjatywa uczniów, którzy poprosili o nią Samorząd Szkolny. Przewodnicząca Samorządu, Aleksandra Chrobak wpadła na […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content