ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

30 lat minęło

27 maja 2022 roku w byłym budynku Zakopiańskiego Centrum Edukacji, odbyły się „Prezentacje artystyczne” z okazji jubileuszu 30 – lecia POSA.

Uroczystość rozpoczął występ zespołu góralskiego prowadzonego przez panią Katarzynę Cukier. Grupa wykonała przyśpiewki góralskie wraz z orkiestrą pod kierunkiem pana Krzysztofa Leksyckiego. Zespół instrumentalny składający się z uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych  zaprezentował także  trzy utwory: Charles Dancla – Polka, Alberto Curci – Ciarda, Suita góralska w opr. Krzysztofa Leksyckiego. 

W części muzycznej Prezentacji wysłuchaliśmy duetu gitarowego w składzie Julia Strama i Franciszek Zięba z kl. VII (nauczyciel: Macieja Cisło),  solistkę na skrzypcach Małgorzatę Jakubiec z kl. VII  (nauczyciel: Urszula Biedrawa), wiolonczelistkę Maję Wyraz z kl. VIII (nauczyciel: Maja Waloszczyk – Ziach) i Annę Stasińską, która zagrała na skrzypcach (nauczyciel: Urszula Biedrawa). Solistom akompaniowała pani Aleksandra Jeleńska. Część muzyczną zakończył zespół wokalny POSA pod kierownictwem pani Mirosławy Lubowicz. 

Swoje miejsce podczas artystycznego spotkania miała poezja. Uczennice z kl. VIII Wiktoria Buńda i Natalia Styrczula przeczytały wiersze laureatów poetyckich konkursów z ostatnich czterech lat.

W teatralnej części wystąpiła klasa III, która przedstawiła fragment spektaklu przygotowanego pod kierunkiem pani Katarzyny Pietrzyk i klasa VIII z etiudą w reżyserii pana Krzysztofa Najbora.

Fakultet literacki z klasy VIII zaprezentował film pt. „Gadająca Posa”.

Na zakończenie uroczystości uczniowie klas IV, V i VI przedstawili układy taneczne, w choreografii pani Agnieszki Michalik – Jońskiej. Koncertowi towarzyszyła wystawa prac plastycznych przygotowana pod kierunkiem Pań Renaty, Mrowcy, Jadwigi Rogowiec, Magdaleny Ciszewska. Uroczystość prowadził Pan Krzysztof Najbor.

tekst i fot. Maria Bochnak, kl. VIII


Powiązane artykuły

Św. Mikołaj w naszej szkole

07.12.2017r., w sali koncertowej odbył się Koncert Mikołajkowy uczniów klasy I. Główną atrakcją programu była wizyta Świętego Mikołaja, który rozdawał dzieciom prezenty.

Czytaj więcej

Recital Mai

28 kwietnia 2022r. o godzinie 16.15 w sali koncertowej miał miejsce recital Mai Wyraz. Ósmoklasistka przygotowuje się do egzaminów do szkoły średniej, więc taki koncert był świetnym rozwiązaniem do przygotowania i sprawdzenia się.

Czytaj więcej

Szkolni politycy

W ostatnich dniach udało się ustalić osoby, które najprawdopodobniej zasiądą w samorządzie szkoły.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content