ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Abramović i absolwenci naszej szkoły na scenie

Czwartek, 27 października w Zakopanem był dniem obfitym w wydarzenia kulturalne. Kino Sokół prezentowało kolejny film z cyklu: „Kino, którego szukasz” pt. „Marina Abramović, artystka obecna”, natomiast w Dworcu Tatrzańskim odbył się koncert dwóch zespołów – Kapelanki (w którego skład wchodzą, między innymi absolwenci naszej szkoły) i Palfy Gróf. Niestety, jeżeli ktoś miał ochotę uczestniczyć w obu wydarzeniach musiał nieźle się nagłowić, gdyż albo musiał wyjść wcześniej z seansu, aby zdążyć na koncert, lub zostać w kinie do końca i przyjść do Dworca później sĻóźniając się na koncert. Nie mniej jednak obydwa wydarzenia były warte zobaczenia. Film przedstawiał przygotowania artystki Mariny Abramović do wystawy w MOMA, która miała być uwieńczeniem jej całej dotychczasowej pracy. Sporą część zajmowały retrospekcje z jej performance’ów oraz wątek jej miłości życia.
 Koncert natomiast miał niesamowitą atmosferę, można było na nim spotkać sporą część bywalców pokoju nauczycielskiego POSA, jak i uczniów z naszej szkoły. Koncert był debiut em zespołu Kapelanka, który został założony w czerwcu tego roku, w skład którego wchodzą: Anna Seman, Michał Paluch, Wawrzek Topa, Kamil Januszek, Mikołaj Kubicki i Mateusz Hulbój.

mary / kl. IX


Powiązane artykuły

Powrót z pleneru – ART FM

Uczniowie naszej szkoły wrócili z wrześniowego pleneru artystycznego, który w tym roku odbywał się w Poddąbiu. Grupa literacka z klasy VIII zajmowała się przygotowywaniem audycji radiowej ART . Zapraszamy do lektury, dzięki której będzie można […]

Czytaj więcej

Nasza absolwentka pokonała całą Polskę!

Katarzyna Lassak- absolwentka naszej szkoły wygrała XVII Ogólnopolski Konkurs Wokalny „Pamiętajmy o Osieckiej” zorganizowany przez Fundację im. Agnieszki Osieckiej.

Czytaj więcej

Zawiła sprawa

19.12.2018 r. o godzinie 9:00 w budynku Gimnazjum nr 2 w sali nr 14 odbył się drugi etap Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego. Do tej części owego konkursu dostał się jeden uczeń z naszej szkoły – Jakub […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content