ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Abramović i absolwenci naszej szkoły na scenie

Czwartek, 27 października w Zakopanem był dniem obfitym w wydarzenia kulturalne. Kino Sokół prezentowało kolejny film z cyklu: „Kino, którego szukasz” pt. „Marina Abramović, artystka obecna”, natomiast w Dworcu Tatrzańskim odbył się koncert dwóch zespołów – Kapelanki (w którego skład wchodzą, między innymi absolwenci naszej szkoły) i Palfy Gróf. Niestety, jeżeli ktoś miał ochotę uczestniczyć w obu wydarzeniach musiał nieźle się nagłowić, gdyż albo musiał wyjść wcześniej z seansu, aby zdążyć na koncert, lub zostać w kinie do końca i przyjść do Dworca później sĻóźniając się na koncert. Nie mniej jednak obydwa wydarzenia były warte zobaczenia. Film przedstawiał przygotowania artystki Mariny Abramović do wystawy w MOMA, która miała być uwieńczeniem jej całej dotychczasowej pracy. Sporą część zajmowały retrospekcje z jej performance’ów oraz wątek jej miłości życia.
 Koncert natomiast miał niesamowitą atmosferę, można było na nim spotkać sporą część bywalców pokoju nauczycielskiego POSA, jak i uczniów z naszej szkoły. Koncert był debiut em zespołu Kapelanka, który został założony w czerwcu tego roku, w skład którego wchodzą: Anna Seman, Michał Paluch, Wawrzek Topa, Kamil Januszek, Mikołaj Kubicki i Mateusz Hulbój.

mary / kl. IX


Powiązane artykuły

Slam po raz trzeci

Od środy, 5 grudnia rozpoczynają się w naszej szkole warsztaty slamu poetyckiego. Poprowadzą je Wojciech Cichoń i Grzegorz Bruszewski a wezmą w nich udział gimnazjaliści ze szkoły artystycznej, Gimnazjum nr 1 i uczniowie z Zespołu […]

Czytaj więcej

Co z nami będzie?

Od września nasza szkoła z powodu remontu budynków gości w murach Gimnazjum nr 2. Wszyscy są bardzo ciekawi, kiedy ta sytuacja się zmieni.

Czytaj więcej

BURGEROWE SZALEŃSTWO

W ostatnich miesiącach w stołówce naszej szkoły pojawił się nowy, kochany przez uczniów przysmak, hamburgery! Bułki nadziewane kotletami drobiowymi, ogórkami, sałatą i ketchupem zyskały wielką popularność wśród uczniów ze wszystkich klas. Jako, że przerwy między […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content