ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Absolwenci powrócili

17 lutego w sali koncertowej w naszej szkole odbył się koncert z okazji jubileuszu siedemdziesięciolecia Państwowej Szkoły Muzycznej. Na koncercie grali absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej: Maciej Cisło (gitara) oraz Jakub Hubicki ( akordeon).

Muzykom towarzyszyli Mikołaj Gruszecki (fortepian), Bartek Chojnacki (kontrabas) i Kacper Hubicki (skrzypce). Grali oni standardy muzyki światowej, czyli muzykę o zabarwieniu rozrywkowo-jazzowym, opartą na rytmach tanecznych z przewagą tanga. Obaj muzycy są absolwentami PSM I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Maciej Cisło w swoim dorobku artystycznym ma koncerty w kraju i za granicą m.in. na Festiwalu w Salgótarjan na Węgrzech. Tworzy także muzykę do filmów o tematyce górskiej. Natomiast Jakub Hubicki współpracował z Teatrem Witkacego w Zakopanem, wokalistką Adą Szulc, z zespołami ‘’Meeow”, ‘’Son in love”, ‘’Zwyk” oraz ‘’Tango Conspiration”.

Ola Banak


Powiązane artykuły

Popularność to nie wszystko

W tym roku nasze „Topiki”, czyli konkurs na najpopularniejszego ucznia naszej szkoły będzie odbywał się pod hasłem „Hawaje”. Finał zapowiedziano na 27 maja 2015 w Sali koncertowej, w budynku PSM o godzinie 10.00.

Czytaj więcej

Konkurs fotgraficzny – głosowanie

LINK: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdGdjPyvHfZWOm_IItLQKWgbtSZ4HIRzfO9IzIduf1mxGUnzw/viewform?usp=send_form

Czytaj więcej

Objazdem od Podlaha aż na Spisz

20 kwietnia odbyła się już druga wycieczka dla klasy 2 gimnazjum z cyklu wycieczek w ramach realizacji przedmiotu Wiedza o regionie. Tym razem podróżnicy wraz z Panem Maciejem Pinkwartem oraz z wychowawcą – Panią Barbarą […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content