ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Absolwenci powrócili

17 lutego w sali koncertowej w naszej szkole odbył się koncert z okazji jubileuszu siedemdziesięciolecia Państwowej Szkoły Muzycznej. Na koncercie grali absolwenci Państwowej Szkoły Muzycznej: Maciej Cisło (gitara) oraz Jakub Hubicki ( akordeon).

Muzykom towarzyszyli Mikołaj Gruszecki (fortepian), Bartek Chojnacki (kontrabas) i Kacper Hubicki (skrzypce). Grali oni standardy muzyki światowej, czyli muzykę o zabarwieniu rozrywkowo-jazzowym, opartą na rytmach tanecznych z przewagą tanga. Obaj muzycy są absolwentami PSM I stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem oraz PSM I stopnia im. Fryderyka Chopina w Nowym Targu. Maciej Cisło w swoim dorobku artystycznym ma koncerty w kraju i za granicą m.in. na Festiwalu w Salgótarjan na Węgrzech. Tworzy także muzykę do filmów o tematyce górskiej. Natomiast Jakub Hubicki współpracował z Teatrem Witkacego w Zakopanem, wokalistką Adą Szulc, z zespołami ‘’Meeow”, ‘’Son in love”, ‘’Zwyk” oraz ‘’Tango Conspiration”.

Ola Banak


Powiązane artykuły

Żyjąca klasa – III g

6 kwietnia uczniowie z trzeciej klasy gimnazjalnej naszej szkoły na dwie godziny ​zamienili zakopiańskie Krupówki w teatr, gdzie Oni sami stali się aktorami a widownią zostali przypadkowi przechodnie.

Czytaj więcej

„Żyli wśród nas”

25 listopada na koncert do Nowego Targu, wyjechała szkolna grupa wokalna,fakultetu muzycznego. Koncert był częścią kolejnego już spotkania „Żyli wśród nas – odkrywanie historii ludności żydowskiej Podhala” organizowanego w Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej.

Czytaj więcej

Z wizytą w Warszawskiej Szkole Filmowej

19 marca fakultet literacki z 3 gimnazjum i dwie dziewczyny z fakultetu literackiego z 2 gimnazjum z panią Ewą Czerwieniec uczestniczyli w warsztatach filmowych w Wyższej Szkole Filmowej w Warszawie. Finałem kursu było nakręcenie filmu […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content