ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Amerykański śpiew

26.03.2018r. w kościele św. krzyża odbył się koncert amerykańskiego licealnego chóru z Minesoty.
Śpiewali wielkanocne i pasyjne utwory – relacjonuje jedna z uczennic naszej szkoły, Paulina Socha, która wysłuchała koncertu.

Wykonywane były w języku angielskim, włoskim, a nawet jeden utwór zaśpiewano po polsku.

Po występie artyści rozmawiali z widownią. Także i Paulina miała przyjemność odbyć taką rozmowę, a ponieważ jest
z Chicago, to  spokojnie posługiwała się ich językiem. – Uważam ich za bardzo utalentowanych i miłych ludzi – twierdzi Paulina. – Podziwiam ogromny talent w tak młodym wieku.

Amerykański chór nie wystąpił tylko w Zakopanem lecz mają w planach inne miasta w Polsce. Aktualnie śpiewają w Krakowie.

Sandra Ślusarz


Powiązane artykuły

Wybuchowa klasa

We wtorek, czyli 7 listopada pani Paulina Zimak-Piekarczyk zorganizowała lekcję chemii, na której uczniowie klasy ósmej robili różne doświadczenia oraz sprawdzali wiarygodność definicji i procesów opisanych w podręczniku. Lekcja podobała się wszystkim.

Czytaj więcej

Pierwsze skrzypce

W czwartek, 30 listopada 2017r. odbyły się audycje klas skrzypiec. Przesłuchania zaczęły się o godzinie 17.00, kiedy to uczestnicy wstąpili na scenę do wspólnego zdjęcia w Sali Koncertowej.

Czytaj więcej

Wystawa projektowania graficznego

W szkolnej galerii w ostatnich dniach pojawiła się nowa wystawa. Można oglądać prace, których autorami są uczniowie fakultetu plastycznego z klasy VII i VIII wykonane podczas zajęć projektowania graficznego.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content