ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Artyści także wolontariuszami!

W niedzielę 11 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Na ulicę miast wyszły setki tysięcy wolontariuszy, w tym gimnazjaliści naszej szkoły.

Zapisy zbierała pani Basia Łętowska -Hyła. Wolontariusze zaczęli chodzić z samego rana, mogli ogrzać się, zjeść coś i napić się czegoś ciepłego w sztabie, który znajdował się w Hotelarzu. Wszyscy zawzięcie zbierali pieniądze, ale było w tym wiele zabawy:  – Już od zeszłego roku, wraz z moją klasą bardzo chcieliśmy wziąć udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż było bardzo zimno i bardzo ślisko na chodnikach w całym mieście, z wielką chęcią zbieraliśmy do puszek pieniądze. Niektórzy ludzie chcieli pomóc, ale byli też tacy, którzy nas omijali szerokim łukiem. Pomimo tego cała akcja bardzo mi się podobała i w następnym roku również chciałabym wziąć w niej udział – mówi Natalia Paluch z II gimnazjum. Najwięcej pieniędzy z naszej szkoły zebrali: Jasiek Fijałkowski i Marcelina Jasińska z III gimnazjum (POSA).

Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości pieniędzy na ratowanie życia chorym. Organizacją tę prowadzi Jurek Owsiak. W tym roku fundacja miała pomóc chorym dzieciom i osobom w podeszłym wieku.Cała fundacja zebrała w tym roku około 36 milionów.

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

Epizod – spontaniczna zabawa w teatr

25 marca bieżącego roku uczniowie gimnazjum POSA wyjadą na warsztaty teatralne do Krakowa. Atrakcją tego dnia będą zajęcia organizowane w jeżdżącym tramwaju, w którym dla uczniów szkoły artystycznej wystawione będą spektakle teatralne. Będzie to „Najsmutniejsza […]

Czytaj więcej

“Noworoczne” niespodzianki

Rok szkolny w naszej szkole rozpoczął się niespodziankami. Do grona pedagogicznego dołączyli nowi nauczyciele. Pojawiła się pani od fizyki, Irena Łukaszczyk, która przyszła do naszej szkoły w zastępstwie za panią Barbarę Łętowską-Hyłę, obecnie przebywającą na […]

Czytaj więcej

Edward Nożycoręki, Krwawiec i inne upiory

Kamila Gut, Dalila Harasimowicz i Wiktoria Chyc zostały zwyciężczyniami konkursu na najlpesze przebranie podczas tegorocznego Halloween.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content