ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Artyści także wolontariuszami!

W niedzielę 11 stycznia odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.Na ulicę miast wyszły setki tysięcy wolontariuszy, w tym gimnazjaliści naszej szkoły.

Zapisy zbierała pani Basia Łętowska -Hyła. Wolontariusze zaczęli chodzić z samego rana, mogli ogrzać się, zjeść coś i napić się czegoś ciepłego w sztabie, który znajdował się w Hotelarzu. Wszyscy zawzięcie zbierali pieniądze, ale było w tym wiele zabawy:  – Już od zeszłego roku, wraz z moją klasą bardzo chcieliśmy wziąć udział w akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Chociaż było bardzo zimno i bardzo ślisko na chodnikach w całym mieście, z wielką chęcią zbieraliśmy do puszek pieniądze. Niektórzy ludzie chcieli pomóc, ale byli też tacy, którzy nas omijali szerokim łukiem. Pomimo tego cała akcja bardzo mi się podobała i w następnym roku również chciałabym wziąć w niej udział – mówi Natalia Paluch z II gimnazjum. Najwięcej pieniędzy z naszej szkoły zebrali: Jasiek Fijałkowski i Marcelina Jasińska z III gimnazjum (POSA).

Celem fundacji jest zebranie jak największej ilości pieniędzy na ratowanie życia chorym. Organizacją tę prowadzi Jurek Owsiak. W tym roku fundacja miała pomóc chorym dzieciom i osobom w podeszłym wieku.Cała fundacja zebrała w tym roku około 36 milionów.

Kasia Walczewska


Powiązane artykuły

Patrykowo Orkiestrowo

W poniedziałek 26 maja 2014 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty z muzykiem, Patrykiem Zakrockim. Wszyscy go znamy, gdyż przeprowadzał już lekcje na wrześniowym plenerze. Podczas zajęć uczniowie fakultetu muzycznego z klas gimnazjalnych uczyli się […]

Czytaj więcej

Biegnij z Żabą

Mimo wycieczek, które się ostatnio odbyły nasi szkolni sportowcy nie pozwolili sobie na odpoczynek. Uczniowie chętnie zaczynają poranek od małej rozgrzewki. W słońce czy w deszcz, od poniedziałku do piątku wraz z panem Żabą biegamy […]

Czytaj więcej

Językowe konkursy

13.11.2017r.,15.11.2017r. oraz 17.11.2017 w naszej szkole odbyły się konkursy z języka francuskiego, angielskiego oraz niemieckiego. Były to konkursy kuratoryjne, które organizowane są w kilku etapach.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content