ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Artyści też sportowcy

W piątek, 8 listopada 2013 roku kilkunastu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej wzięło udział w XXI Sztafetowym Biegu Niepodległości w Zakopanem. Nasza szkoła do konkurencji wystawiła dwa składy – pierwszy, złożony z uczniów klas szkoły podstawowej, a drugi z klas gimnazjalnych. Wychowankowie POSA uplasowali się na 8 miejscu w kategorii szkół podstawowych oraz 7 miejscu z kategorii szkół gimnazjalnych.

O godzinie 9:30 uczniowie wraz z p. Elą Rybowicz, nauczycielką wychowania fizycznego, udali się do Parku Miejskiego im. Gen. Józefa Piłsudskiego, gdzie odebrali numery startowe oraz przeprowadzili krótką rozgrzewkę. W parku pozostały osoby, które rozpoczynały bieg, a resztę rozwieziono autobusem na punkty zmian. Bieg rozpoczął się o godzinie 10:30. Uczestnicy mieli do przebiegnięcia 7 kilometrów. W skład sztafety szkoły podstawowej weszli: Dominik Możdżeń, Klaudia Wiśniowska, Kasia Snakowska, Adrian Wiśniowski, Karolina Federowicz, Kuba Sichelski, Mieszko Iwaniec, Mikołaj Motyka, Julka Koperska, Maksymilian Rzepka, Zosia Stankiewicz oraz Kasia Kreft, a gimnazjum reprezentowali: Dominik Prusinowski, Justyna Sikora, Klimek Bachleda, Zuza Galewicz, Jasiek Fijałkowski, Zosia Zielińska, Jasiek Kudasik, Alicja Bachleda, Bronek Gębik oraz Olga Gębik.

Po zakończeniu biegu w Gimnazjum nr. 3 im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Olczy wszystkich zaproszono na ciepły posiłek i herbatę. O godzinie 12 wszyscy uczestnicy przeszli do sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr. 4 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego na uroczysty apel z okazji 11 listopada oraz wręczenie dyplomów i nagród. Około godziny 13 wszyscy uczniowie wrócili do szkoły i udali się na końcówkę lekcji i fakultetów. Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, bieg ten rozpoczął uroczystości z okazji Święta Niepodległości w Zakopanem.

Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z całym gronem nauczycielskim oraz Redakcją Szkolnej Strony Internetowej składają szczere gratulacje za dzisiejszy bieg, ponieważ konkurencja była wyjątkowo duża i mocna.

Jasiek Fijałkowski

Wykorzystano zdjęcia ze strony  Urzędu Miasta Zakopane


Powiązane artykuły

W galerii Marcina Rząsy

3 marca uczniowie z fakultetu plastycznego z kl. VIII i fakultetu literackiego z kl. VII odwiedzili gościnne progi Galerii Antoniego Rząsy. Po retrospektywnej wystawie Marcina Rząsy oprowadził uczniów sam artysta opowiadając o swoich inspiracjach.  (red)

Czytaj więcej

Muzyczne wakacje i nagranie płyty

5 października „Galeria Jednego Autora” w Tatrzańskiej Agencji Rozwoju, Promocji i Kultury zaprosiła na koncert uczestników Letnich Warsztatów Wokalnych pod kierunkiem pani  Pauliny Martini.

Czytaj więcej

Świąteczne radio

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy VIII zapraszają na efekt swojej warsztatowej pracy podczas zajęć dziennikarskich. Posłuchajcie audycji radiowej w świątecznej odsłonie.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content