ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Artystyczny Ojców

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, od 14-16 kwietnia odbył się plener artystyczny klas IV – VI. W tym roku starsi juniorzy szkoły artystycznej odwiedzili Ojców. Uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych i zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Lidię Rosińską. Na koniec rywalizowali w konkursie plastycznym.

Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody nasi młodsi uczniowie dzielnie maszerowali, by zwiedzać okolice Ojcowskiego Parku Narodowego. Rozpoczęli od wizyty w Jaskini Nietoperzowej i spaceru przez Dolinę Prądnika do Bramy Krakowskiej i źródełka miłości. Ciekawym przeżyciem było oglądanie nowoczesnej ekspozycji Muzeum Przyrodniczego Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym m.in. uczniowie poznawali zjawiska przyrodnicze oglądając film 3D.

Wyzwaniem dla wszystkich była dziewięciokilometrowa wycieczka z Ojcowa do zamku Pieskowa Skała. Grupa młodych artystów przeszła trasę prowadzącą przez Dolinę Sąspowską.

Plener urozmaiciły zajęcia plastyczne z panią Lidią, która starała się z uczniami zgłębić m.in. technikę akwareli. Pobyt w Ojcowie zakończył się konkursem plastycznym. Jury w składzie: p. Magdalena Łukasik, p. Aleksandra Kozłowska i p. Ewa Czerwieniec zdecydowało o wyborze laureatów:

I miejsce – Daria Kowalska z kl. IV,

II miejsce ex aequo – Tadeusz Kmiecik i Antek Rzucidło z kl. IV

III miejsce ex aequo – Mieszko Iwaniec z kl. V i Mikołaj Motyka z kl. IV

Wyróżnienie: Daria Siewierska – kl. IV, Zosia Stankiewicz- kl. IV, Karolina Fedorowicz – kl. VI.

Jury wybrało także trzy prace, które wręczono, na pamiątkę  kierownikowi Domu Wypoczynkowego „Zosia”, gdzie nasza grupa nocowała. Ich autorami są: Karolina Fedorowicz, Maks Rzepka i Jan Trebunia – Tutka.

Wszystkie prace plenerowe zobaczymy na wystawie, która odbędzie się w maju.

red

fot. Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

Dowartościować siebie

Niedawno skończyły się tegoroczne rekolekcje. Codziennie od poniedziałku (28 marca) do środy (30 marca) klasy 4-8 maszerowały do Kościoła św. Krzyża, by zaczerpnąć duchowych refleksji.

Czytaj więcej

Koncert wprost z Ukrainy

23 września, o godz. 17 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych odbył się koncert wykonany przez dzieci i młodzież z Ukrainy. Zorganizowano go w ramach Polsko – ­Ukraińskich warsztatów skrzypcowych na Podhalu „Smyczkowe Muzykowanie”.

Czytaj więcej

Cała POSA na ALOHA!

Kampania wyborcza kandydatów z poszczególnych klas na tegoroczne TOPIKI ruszyła! Konkurs odbędzie się w czwartek 28 maja, o godzinie 9.00 w sali koncertowej w szkole muzycznej. Pierwotnie miał odbyć się dzień wcześniej, ale ze względu […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content