ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Artystyczny Ojców

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, od 14-16 kwietnia odbył się plener artystyczny klas IV – VI. W tym roku starsi juniorzy szkoły artystycznej odwiedzili Ojców. Uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych i zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Lidię Rosińską. Na koniec rywalizowali w konkursie plastycznym.

Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody nasi młodsi uczniowie dzielnie maszerowali, by zwiedzać okolice Ojcowskiego Parku Narodowego. Rozpoczęli od wizyty w Jaskini Nietoperzowej i spaceru przez Dolinę Prądnika do Bramy Krakowskiej i źródełka miłości. Ciekawym przeżyciem było oglądanie nowoczesnej ekspozycji Muzeum Przyrodniczego Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym m.in. uczniowie poznawali zjawiska przyrodnicze oglądając film 3D.

Wyzwaniem dla wszystkich była dziewięciokilometrowa wycieczka z Ojcowa do zamku Pieskowa Skała. Grupa młodych artystów przeszła trasę prowadzącą przez Dolinę Sąspowską.

Plener urozmaiciły zajęcia plastyczne z panią Lidią, która starała się z uczniami zgłębić m.in. technikę akwareli. Pobyt w Ojcowie zakończył się konkursem plastycznym. Jury w składzie: p. Magdalena Łukasik, p. Aleksandra Kozłowska i p. Ewa Czerwieniec zdecydowało o wyborze laureatów:

I miejsce – Daria Kowalska z kl. IV,

II miejsce ex aequo – Tadeusz Kmiecik i Antek Rzucidło z kl. IV

III miejsce ex aequo – Mieszko Iwaniec z kl. V i Mikołaj Motyka z kl. IV

Wyróżnienie: Daria Siewierska – kl. IV, Zosia Stankiewicz- kl. IV, Karolina Fedorowicz – kl. VI.

Jury wybrało także trzy prace, które wręczono, na pamiątkę  kierownikowi Domu Wypoczynkowego „Zosia”, gdzie nasza grupa nocowała. Ich autorami są: Karolina Fedorowicz, Maks Rzepka i Jan Trebunia – Tutka.

Wszystkie prace plenerowe zobaczymy na wystawie, która odbędzie się w maju.

red

fot. Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

Zakopane Wild Art Weekend 8-9 kwietnia 2016 r.

W imieniu prowadzącego w naszej szkole zajęcia z rysunku i malarstwa, pana Jacka Hołego serdecznie zapraszamy na niezwykle ciekawe wydarzenie artystyczne. Wśród artystów biorących w nim udział jest nie tylko nasz obecny nauczyciel, ale również […]

Czytaj więcej

Koncertowe Mikołajki

W piątek, 5 grudnia 2014 r w sali koncertowej POSA odbył się koncert mikołajkowy pierwszoklasistów. Uczniowie mogli po raz pierwszy zaprezentować przed tak dużą publicznością swoje umiejętności zdobyte w szkole przez cztery miesiące. Spotkanie to […]

Czytaj więcej

Iglaki w zeszytach

16.06.15 klasa pierwsza gimnazjum w ramach lekcji biologii wzięła udział w zajęciach praktycznych. Tematem tych zajęć były Drzewa iglaste. Celem lekcji było nauczenie się rozpoznawania danych gatunków drzew. Każdy z uczniów miał przynieść gałązki wybranych […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content