ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Artystyczny Ojców

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, od 14-16 kwietnia odbył się plener artystyczny klas IV – VI. W tym roku starsi juniorzy szkoły artystycznej odwiedzili Ojców. Uczestniczyli w wycieczkach krajoznawczych i zajęciach artystycznych prowadzonych przez panią Lidię Rosińską. Na koniec rywalizowali w konkursie plastycznym.

Mimo niesprzyjającej, deszczowej pogody nasi młodsi uczniowie dzielnie maszerowali, by zwiedzać okolice Ojcowskiego Parku Narodowego. Rozpoczęli od wizyty w Jaskini Nietoperzowej i spaceru przez Dolinę Prądnika do Bramy Krakowskiej i źródełka miłości. Ciekawym przeżyciem było oglądanie nowoczesnej ekspozycji Muzeum Przyrodniczego Ojcowskiego Parku Narodowego, w którym m.in. uczniowie poznawali zjawiska przyrodnicze oglądając film 3D.

Wyzwaniem dla wszystkich była dziewięciokilometrowa wycieczka z Ojcowa do zamku Pieskowa Skała. Grupa młodych artystów przeszła trasę prowadzącą przez Dolinę Sąspowską.

Plener urozmaiciły zajęcia plastyczne z panią Lidią, która starała się z uczniami zgłębić m.in. technikę akwareli. Pobyt w Ojcowie zakończył się konkursem plastycznym. Jury w składzie: p. Magdalena Łukasik, p. Aleksandra Kozłowska i p. Ewa Czerwieniec zdecydowało o wyborze laureatów:

I miejsce – Daria Kowalska z kl. IV,

II miejsce ex aequo – Tadeusz Kmiecik i Antek Rzucidło z kl. IV

III miejsce ex aequo – Mieszko Iwaniec z kl. V i Mikołaj Motyka z kl. IV

Wyróżnienie: Daria Siewierska – kl. IV, Zosia Stankiewicz- kl. IV, Karolina Fedorowicz – kl. VI.

Jury wybrało także trzy prace, które wręczono, na pamiątkę  kierownikowi Domu Wypoczynkowego „Zosia”, gdzie nasza grupa nocowała. Ich autorami są: Karolina Fedorowicz, Maks Rzepka i Jan Trebunia – Tutka.

Wszystkie prace plenerowe zobaczymy na wystawie, która odbędzie się w maju.

red

fot. Aleksandra Kozłowska


Powiązane artykuły

„Dziękujemy” – powiedziały nam krakowskie niemowlaki

W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie brali udział w wielu charytatywnych akcjach, by pomóc Tym, którym w życiu powodzi się gorzej. Zbiórki darów organizowane były w naszej szkole przez panią Lilianę Florek […]

Czytaj więcej

Moja bajka na angielskim

9 grudnia 2018 roku, o godzinie 9.00, w szkolnej świetlicy, odbył się w ramach lekcji angielskiego, występ teatralny klasy 8 POSA dla uczniów Gimnazjum nr.2.

Czytaj więcej

Wirtuozka fortepianu

W czwartek 14 maja godzinie o 13.00 w naszej szkole w Sali nr.16 odbył się koncert absolwentki naszej szkoły Anny Gluc.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content