ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Atak „Lwiątka”

W poniedziałek 16 marca b.r. w naszej szkole został zorganizowany polsko – ukraiński konkurs fizyczny „Lwiątko”. Pomimo tego, że był to pierwszy tego typu konkurs w naszej szkole, znalazło się wielu chętnych. Konkurs Lwiątko to pomysł stworzony w „uniwersyteckim” liceum we Lwowie przez tamtejszych nauczycieli, wzorujących się na organizowanym tam Kangurku z matematyki. Uczestnicy mieli za zadanie wybrać jedną prawidłową odpowiedź spośród pięciu przedstawionych. I Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Warszawie przyłączając się do pomysłu ukraińskich nauczycieli i stworzyło wspólnie konkurs fizyczny. Nazwa natomiast pochodzi od ukraińskiego słowa LEVENJA od stolica Lwowa i tak też pozostało. Konkurs organizowany już od 2001 roku,(w Polsce po połączeniu sił od 2003r.) po raz pierwszy zawitał w naszej szkole. Z naszego gimnazjum wystartowało 14 uczniów, w tym tylko jedna osoba z I klasy gimnazjum! Trzymamy kciuki i wraz z wami oczekujemy niecierpliwie na wyniki.

Bartek Król – Józaga


Powiązane artykuły

Laury dla najlepszych poetów

W piątek, 28 marca 2014 r. w auli naszej szkoły odbyła się Gala Poezji. Zwycięzcami tegorocznego konkursu zostali: Mikołaj Motyka, Antonina Kudasik oraz Kacper Hubicki.

Czytaj więcej

Koncert wprost z Ukrainy

23 września, o godz. 17 w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych odbył się koncert wykonany przez dzieci i młodzież z Ukrainy. Zorganizowano go w ramach Polsko – ­Ukraińskich warsztatów skrzypcowych na Podhalu „Smyczkowe Muzykowanie”.

Czytaj więcej

JackFruit i Jabłko budyniowe

17.10.2017r. klasa VIII na lekcji biologii prowadzonej przez Paulinę Zimak-Piekarczyk  przygotowała projekty o najróżniejszych owocach świata.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content