ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Atak na Nosal

W środę 4 marca, pod Nosalem odbyły się już kolejne zawody z cyklu „Artyści na nartach”. Kto mógł o 9. 30, bez względu na wszystko stawił się na stoku pod szczytem Nosala, aby, jeśli nawet nie startował, choć obserwować niezwykłe zmagania.

Uczniowie naszej szkoły zjeżdżali w trzech dyscyplinach:

-narciarstwo alpejskie

-snowboard

-zjazd na byle czym

Na pierwszy ogień poszły narty. Po odebraniu swoich numerków startowych oraz kart na wyciąg, zawody na gigancie do tego przeznaczonym, rozpoczęli uczniowie najmłodszych klas, a starsi rozgrzewali się na gigancie treningowym. W powietrzu czuć było, oprócz radości, napięcie niczym na Igrzyskach Olimpijskich. Dla nas, zawody te były nawet ważniejsze niż Igrzyska, bo nie codziennie zdarza się, aby tak wielu wspaniałych artystów popadło naraz, w białe szaleństwo. Oprócz uczniów naszej szkoły, w zawodach wziąć udział mogli także rodzice. W końcu, kolejno zjechali wszyscy narciarze. Każdy miał dwa przejazdy, aby móc poprawić swój ewentualny wynik.

Zaraz po narciarzach zmagania rozpoczęli snowboardziści. Tę samą trasę pokonywali odrobinę wolniej niż jeżdżący na nartach, mimo to konkurencja była emocjonująca i do ostatniej chwili nie było wiadomo jak zakończą się zawody.

Wreszcie przyszedł czas na najbardziej emocjonującą i ciekawą konkurencję, czyli „Zjazd na byle czym”! Jest to nietypowa dyscyplina sportowa i zdecydowanie najbardziej „nasza”. Oceniane są:

-kreatywność

-pomysłowość

-szybkość

Przede wszystkim jednak liczy się dobra zabawa. Na stoku, który zamknięto specjalnie dla nas, zapanowało podniecenie. Naszym dzielnym zawodnikom nie przeszkadzał mrożący krew w żyłach wiatr i uderzający ich w twarze śnieg. Zaroiło się od pontonów, sanek, ktoś nawet usiłował zjechać na łopacie. Czarownice, skrzaty i inne dziwne stwory opanowały stok. Chociaż w tej konkurencji nie ma lepszych i gorszych, udało się wyłowić parę osób, których przejazd zrobił największe wrażenie.

Po męczących zmaganiach na zawodników czekał smaczny poczęstunek. Szczęście dopełniał fakt, że sporo osób nie musiało wracać już do szkoły. Atmosfera była wspaniała. Wszyscy dobrze się bawili i tak naprawdę każdy kto wystartował jest zwycięzcą. Najważniejszą rzeczą jest to, że po raz kolejny pokazaliśmy, że artyści na nartach radzą sobie wyśmienicie!

Do zapoznania się z wynikami zapraszamy na stronę internetową Rady Rodziców POSA, która była organizatorem zawodów: http://radarodzicowposa.edu.pl/aktualnosci

Mira Fecko, kl. VIII

fot. Aleksandra Kozłowska, Mira Fecko


Powiązane artykuły

Pieśni na Dzień Niepodległości 2021

10 listopada świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Każda klasa przygotowała na tę uroczystość patriotyczną pieśń. Tutaj można wysłuchać ich w całości.

Czytaj więcej

Pływali „artystycznie”

Od wtorku do środy w Zakopanem trwały zawody pływackie, w których nasi uczniowie brali bardzo czynny udział. Odbyła się trzecia edycja I zakopiańskiej ligi pływackiej, którą rozegrano w Aqua Parku i w Centralnym Ośrodku Sportu […]

Czytaj więcej

Sukcesy literatów na „Lipie”

Wśród laureatów tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Lipa” znalazło się wielu uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. Nasi uczniowie od lat biorą udział w tym konkursie i zawsze odnoszą spore sukcesy. Można więc powiedzieć, że jest to […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content