ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Badmintoniści

14 marca czterech uczniów naszej szkoły pod opieką pana Krzysztofa Wiśniowskiego wyjechało na Finały Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej, czyli drużynowy, wojewódzki turniej badmintona w Bieczu. W kategorii dziewcząt Marysia Buńda i Klaudia Wiśniowska zajęły 5 miejsce, a Bronek Gębik i Jan Kudasik zajęli 7 miejsce w kategorii chłopców.


Grupa wyjechała z Zakopanego o godzinie 6:00, a konkurs rozpoczął się o 9:30. Na turnieju było 11 drużyn damskich i 10 drużyn chłopców. Organizatorem turnieju był Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie oraz Powiatowy Zespół Placówek Oświatowych w Bieczu. Pan Krzysztof Wiśniowski zapytany o konkurencję, odpowiada że była ona na wysokim poziomie sportowym oraz dodał też, że cieszy go fakt, że po kilkunastu latach reprezentacja Zakopanego, złożona z uczniów POSA, uczestniczyła w finałach wojewódzkich.

Wszyscy wrócili około godziny 18:30. Bawili się bardzo dobrze, jak twierdzi Bronek Gębik i są zadowoleni z wyjazdu.

Aga

fot. Krzysztof Wiśniowski


Powiązane artykuły

Region zwiedzony

29 kwietnia odbyła się druga wycieczka klasy 2 gimnazjum w ramach przedmiotu Wiedza o Regionie. Swoją ostatnią wycieczkę ma też za sobą klasa 1 gimnazjum.

Czytaj więcej

Czy Bawaria jest wystarczająco gorąca?

Już jest plan tegorocznego pleneru zagranicznego dla uczniów naszego gimnazjum. Ma on odbyć się w malowniczej Bawarii, czarnej Pradze i Mozartowskim Salzburgu. Oferta jest bardzo atrakcyjna.

Czytaj więcej

Jesień w muzyce

22 października, w sali koncertowej naszej szkoły odbył się „Koncert jesienny” w wykonaniu uczniów klasy fletu, klarnetu, akordeonu i gitary oraz szkolnego zespołu wokalnego. Koncert prowadziła pani Mirosława Lubowicz, która także była organizatorem koncertu.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content