ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bajkowa Lokomotywa

25 maja odbyły się spektakle teatralne ,,Lokomotywa” oraz ,,Fatalny Koniec Złej Sztuki” w wykonaniu uczniów pierwszej i drugiej klasy gimnazjum. Oba występy przygotował Pan Krzysztof Najbor. O dziwo, miejscem występów nie był, jak co roku, Teatr im. Stanisława Ignacego Witkiewicza, ale Sala Lustrzana nr. 10 w naszej szkole.

Jako pierwsza wystąpiła klasa siódma ze sztuka pt. ,,Lokomotywa”. Uczniowie prezentowali wiersz Juliana Tuwima ,,Lokomotywa”, wplatając między poszczególne fragmenty utworu inne wiersze tego autora min. ,,Kotek”, ,,Abecadło”, ,,Słoń Trąbalski”, ,,Spóźniony Słowik czy ,,Skakanka”. Akcja sztuki miała miejsce w pociągu, a odtwórcami ról byli turyści podążający w jakieś miejsce, każdy w innym celu.

Następnie swój występ zaprezentowała klasa ósma, przedstawiając ,,Fatalny Koniec Złej Sztuki”, czyli krótkie, śmieszne scenki zaczerpnięte z teatrzyku ,,Zielona Gęś” Konstantyna Ildefonsa Gałczyńskiego, takie jak: ,,On nie doczekał”, ,,Potworny Wujaszek”, ,,Leczenie transferowe”, ,,Siedmiu braci śpiących” czy ,,Adam i Ewa”. Występ miał charakter pokazu cyrkowego co podkreślały korowody atletów, akrobatów na linach czy trenerów zwierząt.

Angelika Jurkowska

Fot. Adam JurkowskiPowiązane artykuły

Superbohaterowie w POSA

W środę 28 maja 2014 r. w auli naszej szkoły odbyły się TOPIKI – wybór najpopularniejszego ucznia naszej szkoły, który tradycyjnie odbywa się każdego roku. Konkurs rozgrywany jest w trzech kategoriach klasowych: od I-III, OD […]

Czytaj więcej

Edukacyjnie w Parku Tatrzańskim

1.10.15.. klasa VI POSA odbyła zajęcia edukacyjne w TPN prowadzone przez pracownika naukowego Parku, panią Małgorzatę Kot. Tematem zajęć było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.

Czytaj więcej

Stres już zażegnany

Pierwszego kwietnia uczniowie szóstej klasy (również w naszej szkole), jak co roku, zmagali się z testem szóstoklasisty. W tym roku wyglądał on nieco inaczej, gdyż był podzielony na część pierwszą, czyli polsko-matematyczną i na drugą […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content