ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Beatbox w naszej szkole

4 i 5 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach beatboxu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas V, VI oraz gimnazjaliści. Warsztaty były prowadzone przez znanego w Polsce Beatboxera- Patryka Tik Taka- Matelę.

Beatbox jest to forma rytmicznego tworzenia dźwięków– np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony.

Patryk Tik Tak Matela jest nauczycielem beatboxu, współorganizatorem Polish Beatbox Battle i jako pierwszy w Polsce napisał książkę na ten temat. Od 2002 roku tworzy ZegarTikTaka.pl, pierwszy i największy w Polsce serwis o beatboxie. Patryk Tik- Tak nie pierwszy raz prowadził warsztaty w naszej szkole, tego typu zajęcia odbywały się także na wrześniowym plenerze w Krynicy Morskiej, kilka lat temu.

W tym roku warsztaty trwały 2 dni po półtorej godziny, jednak ten kto chciał mógł przyjść  dodatkowo w godzinach przeznaczonych dla fakultetu muzycznego. Chętnych było bardzo dużo. Uczniowie poznali zagadnienia beatboxu i z pomocą pana Patryka uczyli się beatboxować. Jak mówią uczniowie, warsztaty były bardzo udane. Zajęcia beatboxu odbędą się prawdopodobnie ponownie na tegorocznym plenerze wrześniowym.

Kasia Walczewska

fot. Mira Fecko


Powiązane artykuły

Art FM – radio szyderców

W ramach ćwiczeń warsztatowych w ramach zajęć z dziennikarstwa fakultet literacki „wyprodukował” audycję szkolnego radia. Zapraszamy do słuchania:)

Czytaj więcej

Uczniowie pomagają-Światowy Dzień Śniegu

2 lutego 2013 roku uczniowie naszej szkoły odebrali podziękowania za pomoc w organizacji drugiej edycji WORLD SNOW DAY w Zakopanem.

Czytaj więcej

Zdalny pokaz teatralny klasy VIII

18.06.2020 o godz. 19.00 zapraszamy na prezentację zapisu zajęć teatralnych klasy VIII podczas zdalnego nauczania prowadzonych przez p. Krzysztofa Najbora.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content