ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Beatbox w naszej szkole

4 i 5 maja 2015 roku uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach beatboxu. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klas V, VI oraz gimnazjaliści. Warsztaty były prowadzone przez znanego w Polsce Beatboxera- Patryka Tik Taka- Matelę.

Beatbox jest to forma rytmicznego tworzenia dźwięków– np. perkusji, linii basowej, głosów zwierząt za pomocą narządów mowy – ust, języka, krtani, gardła czy przepony.

Patryk Tik Tak Matela jest nauczycielem beatboxu, współorganizatorem Polish Beatbox Battle i jako pierwszy w Polsce napisał książkę na ten temat. Od 2002 roku tworzy ZegarTikTaka.pl, pierwszy i największy w Polsce serwis o beatboxie. Patryk Tik- Tak nie pierwszy raz prowadził warsztaty w naszej szkole, tego typu zajęcia odbywały się także na wrześniowym plenerze w Krynicy Morskiej, kilka lat temu.

W tym roku warsztaty trwały 2 dni po półtorej godziny, jednak ten kto chciał mógł przyjść  dodatkowo w godzinach przeznaczonych dla fakultetu muzycznego. Chętnych było bardzo dużo. Uczniowie poznali zagadnienia beatboxu i z pomocą pana Patryka uczyli się beatboxować. Jak mówią uczniowie, warsztaty były bardzo udane. Zajęcia beatboxu odbędą się prawdopodobnie ponownie na tegorocznym plenerze wrześniowym.

Kasia Walczewska

fot. Mira Fecko


Powiązane artykuły

Jeszcze Polska nie zginęła

9 listopada o godzinie 9:30 w sali koncertowej szkoły muzycznej rozpoczęły się obchody Narodowego Święta Niepodległości. Każda z klas przygotowała pieśń patriotyczną, a nowością była możliwość, dla osób chętnych, recytacji wiersza związanego z ojczyzną.

Czytaj więcej

Historia i sztuka

W niedzielę, 20 listopada 2016r. klasa 2 gimnazjum pod opieką pana Mirosława Nadymusa pojechała na wycieczkę do Krakowa.

Czytaj więcej

Literaci w stolicy

17 i 18 maja 2019 r. fakultet literacki z klasy VIII udał się do Warszawy, do Warszawskiej Szkoły Filmowej pod nadzorem pani Ewy Czerwieniec-Walczewskiej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content