ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bitwa o Poprad!

W piątek, 07.11.201 roku czwórka  pływaków z naszej szkoły wspaniale zaprezentowała się na międzynarodowych zawodach pływackich,  IV Igrzyskach Nadziei Olimpijskich Miast Partnerskich Euroregionu Tatry  w Popradzie, na Słowacji. Na konto medalowe naszych uczniów wpłynął srebrny medal Jaśka Fijałkowskiego z klasy trzeciej gimnazjum na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz brązowy medal Natalii Paluch z klasy drugiej gimnazjum na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Wspaniale zaprezentowała się także uczennica klasy trzeciej gimnazjum Marcelina Jasińska, która zajęła czwarte miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz szóste miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Dobrze wypadła również Mira Fecko, uczennica klasy drugiej gimnazjum, która zajęła siódme miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Poza konkurencją wystartowała Nikoletta Cygan z klasy trzeciej, która również bardzo dobrze popłynęła.

Pomimo wielkiego stresu, już od samego rana wiedziałem, że te zawody to coś, na co czekałem bardzo długo. Po wielu latach zdobywania 4 miejsca w Popradzie w tym roku zmotywowałem się do cięższych i bardziej wymagających treningów, których efekt udało mi się pokazać na zawodach. „Życiówka” na 100 metrów stylem motylkowym dużo dla mnie osobiście znaczy. A teraz nie wolno mi się poddawać i muszę trenować jeszcze mocniej, aby ćwiczyć jeszcze bardziej swoją formę i technikę – skomentował zawody  srebrny medalista, Jasiek Fijałkowski.

Ogólnie było fajnie, był duży stres, naszym wsparciem byli dla nas trenerzy. Każdy dystans w jakim płynęłam był bardzo męczący a konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Do Popradu pojechaliśmy głównie po to, aby bić własne rekordy dla siebie jak i dla grupy – ­  powiedziała po zawodach Marcelina Jasińska.

Każdy z naszych reprezentantów stwierdził, że jego wynik zmotywował go do dalszej pracy, a zawody w Popradzie można uznać za udane.

Natalia


Powiązane artykuły

POEZOPOSANALIA – JUŻ W ŚRODĘ

POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE  JANUSZA MAJCHRA Pierwszy Festiwal Szkoły zbliża się wielkimi krokami a wraz z nim zapewne z niecierpliwością  oczekiwane ogłoszenie wyników konkursu poetyckiego. Początek już w środę. Zapraszamy. POEZOPOSANALIA 30-31 marca […]

Czytaj więcej

Pan Tadeusz w Warszawie

12 marca osiem dziewczyn z klasy 2 gim, tworzących część klasowej grupy teatralnej, wybrało się do Warszawy na galę, podczas której zostały ogłoszone wyniki III Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych Iteatr 2016 organizowanego przez Telewizję Polską. […]

Czytaj więcej

Świat widziany przez „otworki”

W piątek 2 marca odbyły się warsztaty fotograficzne dla klasy IV. Dzieci zostały podzielone na dwie grupy zgodnie z numerami w dzienniku. Na zajęciach pan Bogdan Kiwak pokazywał im jak robić zdjęcia jednorazowym aparatem, czyli […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content