ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bitwa o Poprad!

W piątek, 07.11.201 roku czwórka  pływaków z naszej szkoły wspaniale zaprezentowała się na międzynarodowych zawodach pływackich,  IV Igrzyskach Nadziei Olimpijskich Miast Partnerskich Euroregionu Tatry  w Popradzie, na Słowacji. Na konto medalowe naszych uczniów wpłynął srebrny medal Jaśka Fijałkowskiego z klasy trzeciej gimnazjum na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz brązowy medal Natalii Paluch z klasy drugiej gimnazjum na dystansie 100 m stylem klasycznym.

Wspaniale zaprezentowała się także uczennica klasy trzeciej gimnazjum Marcelina Jasińska, która zajęła czwarte miejsce na dystansie 100 m stylem motylkowym oraz szóste miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Dobrze wypadła również Mira Fecko, uczennica klasy drugiej gimnazjum, która zajęła siódme miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym. Poza konkurencją wystartowała Nikoletta Cygan z klasy trzeciej, która również bardzo dobrze popłynęła.

Pomimo wielkiego stresu, już od samego rana wiedziałem, że te zawody to coś, na co czekałem bardzo długo. Po wielu latach zdobywania 4 miejsca w Popradzie w tym roku zmotywowałem się do cięższych i bardziej wymagających treningów, których efekt udało mi się pokazać na zawodach. „Życiówka” na 100 metrów stylem motylkowym dużo dla mnie osobiście znaczy. A teraz nie wolno mi się poddawać i muszę trenować jeszcze mocniej, aby ćwiczyć jeszcze bardziej swoją formę i technikę – skomentował zawody  srebrny medalista, Jasiek Fijałkowski.

Ogólnie było fajnie, był duży stres, naszym wsparciem byli dla nas trenerzy. Każdy dystans w jakim płynęłam był bardzo męczący a konkurencja była na bardzo wysokim poziomie. Do Popradu pojechaliśmy głównie po to, aby bić własne rekordy dla siebie jak i dla grupy – ­  powiedziała po zawodach Marcelina Jasińska.

Każdy z naszych reprezentantów stwierdził, że jego wynik zmotywował go do dalszej pracy, a zawody w Popradzie można uznać za udane.

Natalia


Powiązane artykuły

Czas na wspomnienia

Niedawno obchodziliśmy święto Wszystkich Zmarłych i Zaduszki. Wtedy to od szkoły mieliśmy wolne (30.10 do 01.11). Wielu z nas udało się na groby naszych bliskich, ale także na mogiły osób wybitnych. W Zakopanem osoby zasłużone […]

Czytaj więcej

POSA znowu błyszczy

Agnieszka Utracka, Ewa Utracka, Aleksandra Chrobak, Klemens Hubicki i Rufin Podleśny, Agnieszka Król-Józaga – uczniowie i absolwenci naszej szkoły zostali laureatami XVII Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcej i Młodzieżowej Twórczości Literackiej LIPA. Część nagrodzonych wzięło udział w […]

Czytaj więcej

Rozkołysaliśmy „tramwaj tolerancji”

W miniony piątek, (10 grudnia 2010 roku) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w artystycznym projekcie „MULTIMEDIA TRAM-TRAMWAJ TOLERANCJI” organizowanym w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka. – Nietolerancja najpotężniejszym narzędziem zbrodni wszech czasów. Nie […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content