ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bitwa slamu – po raz pierwszy w Zakopanem

W piątek (03.12.10) o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły odbył się wielki finał slamu poetyckiego. Slam prowadzony był przez najlepszych w Polsce slamerów: Wojtka Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. W bitwie słowa wzięli udział uczniowie szkoły artystycznej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. o. Balzera. Zwyciężczynią została Adela Mędoń z IX klasy POSA.

Wszyscy uczniowie brali najpierw udział w trzydniowych warsztatach, po których wyłoniono uczestników wielkiej bitwy. Warsztaty trwały średnio około dwóch godzin dziennie dla każdej grupy. Uczniowie pisali i prezentowali swoje teksty na zajęciach, przygotowywali siędo finału. Obecna trzecia klasa gimnazjum miała już wcześniej styczność ze slamem, na plenerze wrześniowym dwa lata temu, dlatego też nie oglądała już , tak jak inne grupy, filmów instruktażowych i tych pokazujących występy doświadczonych slamerów. – Jesteście zaawansowani – stwierdził na początku warsztatów Grzesiek. Oprócz prezentowania i pisania tekstów gimnazjaliėci ćwiczyli dykcję, walkę z tremą, prawidłowy kontakt z mikrofonem. Dzięki tym ćwiczeniom niektórzy mieli szansę sprawdzić się pod czas finału.

W wielkiej bitwie slamu wzięło udział dwadzieėcia osób. W pierwszej części oceniało ich pięć osób wybranych z publiczności, które przyznawały od jednego do dziesięciu punktów. Z przyznanych ocen odpadała najniższa i najwyższa nota, by było sprawiedliwie. Zliczano pozostałe punkty. Kolejność występów była losowa. Widownia bardzo aktywnie brała udział w slamie, gorąco reagowała na występujących, dopingowała ich brawami. Wojtek i Grzegorz, prowadzący imprezę rewelacyjnie podgrzewali atmosferę.

Do ostatecznego finału dostały się dwie uczennice z naszej szkoły: Adela Mędoń i Kinga Dusik. Zdeklasowały one konkurencję. W ostatniej rozgrywce zwycięzcę wybierała cała publiczność. Każdy miał prawo głosu.

Wygrała Adela Mędoń z trzeciej gimnazjum, a drugie miejsce zdobyła Kinga Dusik z II gimnazjum. Mamy nadzieję, że już niedługo najlepsi slamerzy w Polsce znowu nas odwiedzą!

Vicky

Tutaj nagranie finalistki Adeli Mędoń: http://www.youtube.com/watch?v=oc_9Ykp7W3Y

Tutaj nagranie finalistki Kingi Dusik: http://www.youtube.com/watch?v=1m5qzPescPs

Tutaj nagranie Maćka Kiełpińskiego:http://www.youtube.com/watch?v=yMSRTQG6q04Powiązane artykuły

6.05 od godziny 9 do około 14 odbywały się  warsztaty z tradycyjnych technik fotograficznych  dla fakultetu plastycznego klasy VIII. Prowadzone były pana Michała Niecia w asyście pani Magdaleny Rząsy  w galerii Antoniego. Uczniowie biorący w […]

Czytaj więcej

Najtrudniej było wyjeżdżać. Wspomnienia z Mikoszewa.

Podsumowując plener w Mikoszewie zapraszamy do poczytania krótkich wspomnień napisanych przez uczniów klasy IV i V. Są też zdjęcia

Czytaj więcej

Z turystyką Tatr za pan brat

30 września odbyła się wycieczka klasy 6 na Halę Gąsienicową przez Kasprowy Wierch. Wyjście odbyło się w ramach zajęć dla klas 4 – 6 organizowanych przez Tatrzański Park Narodowy.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content