ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bitwa slamu – po raz pierwszy w Zakopanem

W piątek (03.12.10) o godzinie 17.00 w auli naszej szkoły odbył się wielki finał slamu poetyckiego. Slam prowadzony był przez najlepszych w Polsce slamerów: Wojtka Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. W bitwie słowa wzięli udział uczniowie szkoły artystycznej i Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. o. Balzera. Zwyciężczynią została Adela Mędoń z IX klasy POSA.

Wszyscy uczniowie brali najpierw udział w trzydniowych warsztatach, po których wyłoniono uczestników wielkiej bitwy. Warsztaty trwały średnio około dwóch godzin dziennie dla każdej grupy. Uczniowie pisali i prezentowali swoje teksty na zajęciach, przygotowywali siędo finału. Obecna trzecia klasa gimnazjum miała już wcześniej styczność ze slamem, na plenerze wrześniowym dwa lata temu, dlatego też nie oglądała już , tak jak inne grupy, filmów instruktażowych i tych pokazujących występy doświadczonych slamerów. – Jesteście zaawansowani – stwierdził na początku warsztatów Grzesiek. Oprócz prezentowania i pisania tekstów gimnazjaliėci ćwiczyli dykcję, walkę z tremą, prawidłowy kontakt z mikrofonem. Dzięki tym ćwiczeniom niektórzy mieli szansę sprawdzić się pod czas finału.

W wielkiej bitwie slamu wzięło udział dwadzieėcia osób. W pierwszej części oceniało ich pięć osób wybranych z publiczności, które przyznawały od jednego do dziesięciu punktów. Z przyznanych ocen odpadała najniższa i najwyższa nota, by było sprawiedliwie. Zliczano pozostałe punkty. Kolejność występów była losowa. Widownia bardzo aktywnie brała udział w slamie, gorąco reagowała na występujących, dopingowała ich brawami. Wojtek i Grzegorz, prowadzący imprezę rewelacyjnie podgrzewali atmosferę.

Do ostatecznego finału dostały się dwie uczennice z naszej szkoły: Adela Mędoń i Kinga Dusik. Zdeklasowały one konkurencję. W ostatniej rozgrywce zwycięzcę wybierała cała publiczność. Każdy miał prawo głosu.

Wygrała Adela Mędoń z trzeciej gimnazjum, a drugie miejsce zdobyła Kinga Dusik z II gimnazjum. Mamy nadzieję, że już niedługo najlepsi slamerzy w Polsce znowu nas odwiedzą!

Vicky

Tutaj nagranie finalistki Adeli Mędoń: http://www.youtube.com/watch?v=oc_9Ykp7W3Y

Tutaj nagranie finalistki Kingi Dusik: http://www.youtube.com/watch?v=1m5qzPescPs

Tutaj nagranie Maćka Kiełpińskiego:http://www.youtube.com/watch?v=yMSRTQG6q04Powiązane artykuły

Włochy oczami artystów

Jak uczniom klas gimnazjalnych podobał się tegoroczny plener zagraniczny do Włoch? W tym roku zwiedzili oni Wenecję, Sienę, Watykan, Pompeje, Rzym oraz Florencję. Jedynie w osiem dni: od 4 do 11 maja, zobaczyli największe włoskie […]

Czytaj więcej

Taniec – popisy na koniec roku

Zakończenie roku szkolnego – podsumowanie roku szkolnego. Mimo ciężkich warunków nauczania zdalnego, szczególnie dla takich przedmiotów jak TANIEC, udało się przygotować parę układów choreograficznych  pod kierunkiem pani Agnieszki Michalik.

Czytaj więcej

Trupa pana Dropsa. Premiera spektaklu online.

Nadrabiamy jeszcze zaległości z czasów nauki zdalnej. Kilka dni temu, podczas pokazu poplenerowego premierę miał spektakl teatralny pt. „Trupa pana Dropsa” przygotowany pod kierunkiem pana Krzysztofa Najbora przez zeszłoroczną klasę VI.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content