ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bo Ziemia jest najważniejsza

Nasza planeta i jej stan powinny być dla nas priorytetem. Właśnie dlatego obchodzony jest tzw. Dzień Ziemi, w ramach którego zorganizowany został w naszej szkole Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny, w którym zwyciężyli Maria Michniewska, Szymon Marchewka, Kinga Gąsienica-Kuchta oraz Barbara Malik. Istniała również możliwość wysłania haseł przyrodniczych, które mówiły o ratowaniu planety, a klasa 1 wraz z Panią Olą Kozłowską sadziła drzewa na skwerze Josepha Conrada.

Za organizację konkursu fotograficznego i akcję pisania haseł przyrodniczych odpowiedzialna była Pani Paulina Zimak-Piekarczyk. To ona wpadła na pomysł zorganizowania takich akcji, a następnie krok po kroku je przeprowadziła. Na konkurs fotograficzny zostało nadesłanych 15 zdjęć, a w najlepszej 4 znaleźli się:

I miejsce – Maria Michniewska, za zdjęcie szczytu Picco Muzio,

II miejsce – Szymon Marchewka, za zdjęcie finezyjnych kropli deszczu,

III miejsce – Kinga Gąsienica -Kuchta, za kwitnącą jabłoń przy zachodzie słońca,

Wyróżnienie – Barbara Malik, za łąkę z mniszkami lekarskimi.

Natomiast na akcje pisania haseł wysłano 12 krótszych lub dłuższych sloganów, bądź też rozbudowanych opisów. Ponad połowę z nich stworzyli uczniowie klasy 3 gimnazjum, a reszta została po równo napisana przez klasę 1 i 2 gimnazjum. Wszystkie hasła poruszały tematykę ratowania i dbania o naszą planetę są dostępne pod linkiem:

LINK do przeczytania ciekawych haseł przyrodniczych: https://drive.google.com/file/d/0B_iAbwTSxtAscV9ETTBiOF9Dc1E/view?usp=sharing

12 maja odbyła się akcja, zorganizowana przez Urząd Miasta Zakopane i Tatrzański Park Narodowy, w której wzięły udział między innymi nasze pierwszaki. Razem z Panią Olą Kozłowską wybrały się na skwer im. Josepha Conrada, aby tam posadzić rodzime drzewa i krzewy. Sadzonki te były przygotowane przez Urząd Miasta, dzieci sadziły je przy pomocy pracowników TPNu.

Ola Banak

Fot. Aleksandra Kozłowska

oraz zdjęcia uczestników konkursu


Powiązane artykuły

Jubileusz

28 maja rozpoczęły się obchody Jublieuszu 25 lecia Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej.

Czytaj więcej

Szkolna orkiestra w Tatrach

12 lutego 2016 roku w schronisku „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej odbył się koncert naszej szkolnej orkiestry. Poświęcony został patronowi naszej szkoły – Mieczysławowi Karłowiczowi w 107 rocznicę śmierci oraz okazji 70 – lecia Państwowej Szkoły […]

Czytaj więcej

Wystawa plastyczna klas I, II, III i V

Od 25 lutego w szkolnej galerii można oglądać wystawę prac plastycznych uczniów klas I, II, III i V. Prace powstały pod kierunkiem p. Renaty Mrowcy.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content