ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Bo Ziemia jest najważniejsza

Nasza planeta i jej stan powinny być dla nas priorytetem. Właśnie dlatego obchodzony jest tzw. Dzień Ziemi, w ramach którego zorganizowany został w naszej szkole Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny, w którym zwyciężyli Maria Michniewska, Szymon Marchewka, Kinga Gąsienica-Kuchta oraz Barbara Malik. Istniała również możliwość wysłania haseł przyrodniczych, które mówiły o ratowaniu planety, a klasa 1 wraz z Panią Olą Kozłowską sadziła drzewa na skwerze Josepha Conrada.

Za organizację konkursu fotograficznego i akcję pisania haseł przyrodniczych odpowiedzialna była Pani Paulina Zimak-Piekarczyk. To ona wpadła na pomysł zorganizowania takich akcji, a następnie krok po kroku je przeprowadziła. Na konkurs fotograficzny zostało nadesłanych 15 zdjęć, a w najlepszej 4 znaleźli się:

I miejsce – Maria Michniewska, za zdjęcie szczytu Picco Muzio,

II miejsce – Szymon Marchewka, za zdjęcie finezyjnych kropli deszczu,

III miejsce – Kinga Gąsienica -Kuchta, za kwitnącą jabłoń przy zachodzie słońca,

Wyróżnienie – Barbara Malik, za łąkę z mniszkami lekarskimi.

Natomiast na akcje pisania haseł wysłano 12 krótszych lub dłuższych sloganów, bądź też rozbudowanych opisów. Ponad połowę z nich stworzyli uczniowie klasy 3 gimnazjum, a reszta została po równo napisana przez klasę 1 i 2 gimnazjum. Wszystkie hasła poruszały tematykę ratowania i dbania o naszą planetę są dostępne pod linkiem:

LINK do przeczytania ciekawych haseł przyrodniczych: https://drive.google.com/file/d/0B_iAbwTSxtAscV9ETTBiOF9Dc1E/view?usp=sharing

12 maja odbyła się akcja, zorganizowana przez Urząd Miasta Zakopane i Tatrzański Park Narodowy, w której wzięły udział między innymi nasze pierwszaki. Razem z Panią Olą Kozłowską wybrały się na skwer im. Josepha Conrada, aby tam posadzić rodzime drzewa i krzewy. Sadzonki te były przygotowane przez Urząd Miasta, dzieci sadziły je przy pomocy pracowników TPNu.

Ola Banak

Fot. Aleksandra Kozłowska

oraz zdjęcia uczestników konkursu


Powiązane artykuły

Koniec testów!!! Już można świętować

W dniach 12-14 kwietnia (wtorek, środa, czwartek) odbyły się testy gimnazjalne, warto nadmienić że ostatnie w dotychczasowej „starej” formie łączonej. Składały się z trzech części, a sami uczniowie podzieleni byli na dwie grupy, dyslektyków i […]

Czytaj więcej

Dresy w akcji!

W czwartek, 21 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Dresa”. To pierwszy tematyczny dzień w tym roku, który został zainicjowany przez Samorząd Szkolny.

Czytaj więcej

Nie do pokonania

Uczniowie naszej szkoły są nie do pokonania! Bronek Gębik, Klaudia Wiśniowska i Adrian Wiśniowski wywalczyli pierwsze miejsca na III Amatorskich Zawodach o Mistrzostwo Zakopanego w Badmintonie, które odbyły się 11.12.15 w gimnazjum Nr 2.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content