ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Było strrrrasznie

Halloween – najstraszniejsze święto dnia zmarłych. Dzieci w ten dzień przebierają się za duchy, potwory, czarownice i organizują wiele zabaw.

Często chodzą od domu do domu, pukają do drzwi i straszą domowników, aby dostać słodycze. To przejęte od Amerykanów Halloween przywędrowało także do POSA. Jak co roku uczniowie naszej szkoły przebierali się za straszne upiory, by poczuć prawdziwy klimat tego nietypowego święta. W piątek 28 października po kilku lekcjach wszyscy zgromadzili się w sali koncertowej, której wystrój mroził krew w żyłach, co stwarzało dodatkowy nastrój, przed obejrzeniem atrakcji przygotowanych przez koleżanki i kolegów.

Zorganizowaną maskaradę rozpoczęło przedstawienie klasy IV, które opisało nam pokrótce w języku angielskim, na czym polega to święto. Następnie obejrzeliśmy film horror „Zofia’s back” przygotowany przez klasę II gimnazjalną. Mieliśmy także okazję oglądnąć kolejny spektakl, tym razem przygotowany przez klasę I gimnazjum oraz teledysk nagrany przez III gimnazjum.

Tradycyjnie odbył się konkurs na najlepsze przebranie. Uczniowie swoimi strojami prezentowali bardzo wysoki poziom, co jeszcze utrudniało jury wyłowienie zwycięzców.

W kategorii klas od I do III wygrali: Zuzanna Florek, Miłosz Marcisz, Julia Zell. Wyróżnienie otrzymali Klimek Gąsienica-Byrcyn oraz Karolina Fedorowicz. Natomiast w klasach od IV do VI najlepsze przebranie mieli: Klimek Hubicki, Aleksy Krzemiński, Aleksandra Marcisz, a wyróżnienie otrzymał Jan Stopka. W kategorii klas najstarszych wygrał Patryk Początek, drugie miejsce zajął Maciek Najbor, trzecie “Dresiarze”, czyli Konrad Jonek i Szymon Filar. Wyróżnienie otrzymali: Maciek Kiełpiński i Zofia Walczewska. Oprócz konkursu na najlepszy halloweenowy strój odbył się także konkurs na „Straszny dom”, za który nagrodzone zostały: Magda Smolińska, Emilia Tycner oraz Anna Lassak. Wyróżnienie zdobył Klimek Gąsienica Byrcyn.

Nagrodami, jak na Halloween przystało, były słodycze.

Na koniec całej zabawy nauczyciele wręczyli nagrody dla uczniów w innych konkursach, m.in.: za konkurs „Foks” dla Justyny Sikory i Anny Gluc. Organizatorkami tegorocznej imprezy były pani Magdalena Łukasik oraz pani Karolina Sikorska.

Alicja Sabatowicz, kl. II/gPowiązane artykuły

W podróży po wiedzę i kulturę

W dniach od 12 do 15 marca fakultet literacki z klasy II i III gimnazjum wybrał się na warsztaty filmowe do Warszawskiej Szkoły Filmowej razem z panią Ewą Czerwieniec.

Czytaj więcej

Komórkowe szaleństwo

11 października klasa pierwsza gimnazjum podczas lekcji biologii z Panią Pauliną Zimak-Piekarczyk przedstawiła swoje modele komórek.

Czytaj więcej

Pomysłowe dynie

Klasa III, VIII i i V zostały zwycięzcami holloweenowego konkursu na „najciekawszą dynię”. Jego organizatorem był samorząd szkolny pod opieką pani Karoliny Sikorskiej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content