ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Było strrrrasznie

Halloween – najstraszniejsze święto dnia zmarłych. Dzieci w ten dzień przebierają się za duchy, potwory, czarownice i organizują wiele zabaw.

Często chodzą od domu do domu, pukają do drzwi i straszą domowników, aby dostać słodycze. To przejęte od Amerykanów Halloween przywędrowało także do POSA. Jak co roku uczniowie naszej szkoły przebierali się za straszne upiory, by poczuć prawdziwy klimat tego nietypowego święta. W piątek 28 października po kilku lekcjach wszyscy zgromadzili się w sali koncertowej, której wystrój mroził krew w żyłach, co stwarzało dodatkowy nastrój, przed obejrzeniem atrakcji przygotowanych przez koleżanki i kolegów.

Zorganizowaną maskaradę rozpoczęło przedstawienie klasy IV, które opisało nam pokrótce w języku angielskim, na czym polega to święto. Następnie obejrzeliśmy film horror „Zofia’s back” przygotowany przez klasę II gimnazjalną. Mieliśmy także okazję oglądnąć kolejny spektakl, tym razem przygotowany przez klasę I gimnazjum oraz teledysk nagrany przez III gimnazjum.

Tradycyjnie odbył się konkurs na najlepsze przebranie. Uczniowie swoimi strojami prezentowali bardzo wysoki poziom, co jeszcze utrudniało jury wyłowienie zwycięzców.

W kategorii klas od I do III wygrali: Zuzanna Florek, Miłosz Marcisz, Julia Zell. Wyróżnienie otrzymali Klimek Gąsienica-Byrcyn oraz Karolina Fedorowicz. Natomiast w klasach od IV do VI najlepsze przebranie mieli: Klimek Hubicki, Aleksy Krzemiński, Aleksandra Marcisz, a wyróżnienie otrzymał Jan Stopka. W kategorii klas najstarszych wygrał Patryk Początek, drugie miejsce zajął Maciek Najbor, trzecie “Dresiarze”, czyli Konrad Jonek i Szymon Filar. Wyróżnienie otrzymali: Maciek Kiełpiński i Zofia Walczewska. Oprócz konkursu na najlepszy halloweenowy strój odbył się także konkurs na „Straszny dom”, za który nagrodzone zostały: Magda Smolińska, Emilia Tycner oraz Anna Lassak. Wyróżnienie zdobył Klimek Gąsienica Byrcyn.

Nagrodami, jak na Halloween przystało, były słodycze.

Na koniec całej zabawy nauczyciele wręczyli nagrody dla uczniów w innych konkursach, m.in.: za konkurs „Foks” dla Justyny Sikory i Anny Gluc. Organizatorkami tegorocznej imprezy były pani Magdalena Łukasik oraz pani Karolina Sikorska.

Alicja Sabatowicz, kl. II/gPowiązane artykuły

Rozkołysaliśmy „tramwaj tolerancji”

W miniony piątek, (10 grudnia 2010 roku) uczniowie naszej szkoły wzięli udział w artystycznym projekcie „MULTIMEDIA TRAM-TRAMWAJ TOLERANCJI” organizowanym w Krakowie z okazji Światowego Dnia Praw Człowieka. – Nietolerancja najpotężniejszym narzędziem zbrodni wszech czasów. Nie […]

Czytaj więcej

Śpiewać każdy może i to w każdym języku świata

1 lutego 2013r. w naszej szkole, tradycyjnie odbył się konkurs piosenki „ Posa Music Show”. Zasady są dosyć proste: może się zgłosić każdym uczeń a trzeba zaśpiewać piosenkę w dowolnym obcym języku. W tym roku […]

Czytaj więcej

Wieczór upiorów

27 października w Sali koncertowej ZPSA odbył się halloween przygotowany przez klasę 2 i 3 gimnazjum pod kierunkiem pani Karoliny Sikorskiej i pani Magdy Łukasik.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content