ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Camera Obscura w rękach gimnazjalistów

13 maja w godzinach południowych w naszej szkole miały miejsce warsztaty fotografii otworkowej PINHOLE z p. Bogdanem Kiwakiem- specjalistą w tejże dziedzinie. Zajęcia odbywały się dla klas pierwszej gimnazjum, która podzielona była na grupy, natomiast druga i trzecia będzie w nich uczestniczyć nieco później ( 27maja).

Na początku p. Bogdan wyjaśnił uczniom, jak posługiwać się Camerą Obscurą (pierwowzorem aparatu fotograficznego – przyrządem optycznym pozwalającym uzyskać rzeczywisty obraz), oraz ustalił czas naświetlania na dane warunki pogodowe, bowiem w fotografii pinhole wszystko robione jest manualnie. Po krótkiej i zwięzłej części teoretycznej uczniowie przystąpili do praktyki. Udali się na Równię Krupową, gdzie każdy zrobił przynajmniej po jednym zdjęciu oraz powstało jedno grupowe. P. Bogdan dysponował około 10 aparatami Camera Obscura, więc wszystko przebiegało bardzo sprawnie. Kolejnym krokiem młodych fotografów było indywidualne wywołanie swoich zdjęć. W szkole została przygotowana specjalna ciemnia, w której każdy sam brał udział w procesie wywoływania. W efekcie około połowa zdjęć była udana, a jak na pierwszy raz to już spory sukces. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z rezultatów swojej pracy oraz nowo poznanej wiedzy. Miejmy nadzieję, że jeszcze niejednokrotnie będą mogli spotkać się z fotografią otworkową.

Natt

no images were foundPowiązane artykuły

Co z nami będzie?

Od września nasza szkoła z powodu remontu budynków gości w murach Gimnazjum nr 2. Wszyscy są bardzo ciekawi, kiedy ta sytuacja się zmieni.

Czytaj więcej

Kolędy i pastorałki w Jasnym Pałacu

28 stycznia.2015 r. o godzinie 17:00 w sali lustrzanej  „Jasnego Pałacu” odbył się koncert świąteczny w wykonaniu uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych, POSA. Muzyczne wydarzenie połączone było z  prezentacją wystawy nagrodzonych prac na Międzynarodowym Triennale Drzeworytu […]

Czytaj więcej

POSA o patriotyzmie

9 listopada o godzinie 11.00 w sali koncertowej odbyło się przedstawienie klas podstawowych od IV do VI. Zostało one stworzone z okazji Święta Niepodległości, więc domyśleć się można, że treści tego wydarzenia były patriotyczne. Dzieci […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content