ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Chopineria

8 marca kilkanaście osób z naszej szkoły wybrało się na uroczysty koncert “Chopineria” do Opery Krakowskiej. Koncert odbył się z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Na koncert dojechaliśmy z bardzo pozytywnymi humorami. Zasiedliśmy aż na 4 piętrze, na balkonie opery.
Program koncertu był bardzo bogaty, ponieważ pierwsza część trwała ok. półtorej godziny. Usłyszeliśmy w niej między innymi Rondo a’la Krakowiak oraz pieśni  śpiewane przez sopranistkę Izabellę Matułę. W drugiej, 40 minutowej części zagrała dla nas Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie, która wykonała wraz z solistą Marcinem Koziakiem znany już nam koncert fortepianowy e-moll. Wszystko przebiegło według planu i w bardzo  przyjemnej atmosferze.

Nicola Harasimowicz, kl. I/g


Powiązane artykuły

Dla nauczycieli granie

W poniedziałek, 14 października o godzinie 11.00, w sali koncertowej w szkole muzyczne, odbył się koncert z okazji Dnia Nauczyciela, na którym zagrali uczniowie z klasy drugiej i trzeciej szkoły artystycznej.

Czytaj więcej

Tajemnice cienia

11 i 12 lutego odbyły się wspaniałe, pełne rozwijających wyobraźnię ćwiczeń warsztaty z artystami z Teatru Figur w Krakowie. Spotkali się z nami, by odsłonić tajemnice Teatru Cieni. Odwiedzili nas: Dagmara Żabska i Piotr Idziak. […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content