ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Chopineria

8 marca kilkanaście osób z naszej szkoły wybrało się na uroczysty koncert “Chopineria” do Opery Krakowskiej. Koncert odbył się z okazji 200 rocznicy urodzin Fryderyka Chopina. Na koncert dojechaliśmy z bardzo pozytywnymi humorami. Zasiedliśmy aż na 4 piętrze, na balkonie opery.
Program koncertu był bardzo bogaty, ponieważ pierwsza część trwała ok. półtorej godziny. Usłyszeliśmy w niej między innymi Rondo a’la Krakowiak oraz pieśni  śpiewane przez sopranistkę Izabellę Matułę. W drugiej, 40 minutowej części zagrała dla nas Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej w Krakowie, która wykonała wraz z solistą Marcinem Koziakiem znany już nam koncert fortepianowy e-moll. Wszystko przebiegło według planu i w bardzo  przyjemnej atmosferze.

Nicola Harasimowicz, kl. I/g


Powiązane artykuły

Ciekawy wieczór

07.02.2019 r. klasa VII wraz z ich wychowawczynią, panią Ewą Czerwieniec-Walczewską, udała się na spektakl w reżyserii Andrzeja Dziuka pt. ,,Człapówki’’. Odbył się on o godzinie 19:15 w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.

Czytaj więcej

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa V.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa V:

Czytaj więcej

Młodzi artyści

W poniedziałek 14 marca, w naszej szkole odbyła się audycja instrumentów strunowych. O godzinie 17.00 w sali koncertowej ZPSA zgromadzili się uczniowie w różnych kategoriach wiekowych. Artyści zaprezentowali nam po jednym z utworów, które przygotowali […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content