ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Chwila refleksji nad słowami papieża Polaka

Około 300- 400 tekstów, wydrukowanych w różnej postaci, rozmiarze, czy kolorze, zawisło na wystawach, witrynach, szybach, tablicach i w wielu innych miejscach w Zakopanem dnia 1 maja, kiedy Jan Paweł II został ogłoszony błogosławionym. Realizatorami pomysłu katechetki, pani Liliany Florek byli uczniowie z naszej szkoły.

„Przystanąć, poznać, zastanowić się” te kilka słów były pobudką do uczczenia beatyfikacji Jana Pawła II i do zorganizowania akcji, która miała zatrzymać przechodnia i zainteresować go słowami Wielkiego Polaka. Kiedy niektórzy z gimnazjalistów przechadzali się między tureckimi kramami, podziwiali ruiny, meczety i wiele innych pięknych widoków, reszta uczniów, a także dzieciaki z podstawówki mieli ręce pełne roboty. W końcu do wywieszenia w całym mieście było ponad trzysta kartek, tabliczek i plakatów ze słowami Jana Pawła II. To właśnie na jego cześć trzecia klasa szkoły podstawowej próbowała przekonywać ludzi do upamiętnienia słów papieża Polaka. Jedno jest pewne, szło im świetnie – około 40 punktów, kiedy to tylko gimnazjum, ze swoją wielką siłą perswazji, osiągnęło wynik około 20. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Daniel Pawlikowski oraz jego klasowy kolega Klimek Byrcyn, którym nie odmówił prawie żaden dorosły. Większość proszonych o przysługę osób zgadzało się na taką akcję a niektórzy z nich sami wybierali kolor, temat tekstów czy wielkość. Zawodem dla uczniów była odmowa ze strony busiarzy.

Tu nie chodziło tylko o powieszenie kilku zdań wzdłuż Krupówek – twierdzi pani Liliana, pomysłodawczyni projektu – dzieci, robiły to zadanie z rodzicami, a więc nastąpiła chociaż chwila refleksji, rozmowy na temat słów tak mądrego człowieka, papieża, Polaka, który niedługo zostanie ogłoszony Świętym.

Zofia Walczewska, kl II/g


Powiązane artykuły

Wirtuozi egzaminów

Przez ostatnie 7 dni przed feriami świątecznymi wydarzyło się bardzo wiele w naszej szkole, ale najbardziej stresującymi dla uczniów musiały być egzaminy z instrumentów. W całej szkole od rana, do późnego popołudnia można było słuchać […]

Czytaj więcej

Rok szkolny 2020/2021 rozpoczęty

W tym roku zaczęło się nietypowo. Z powodu ogłoszonej pandemii nie wyjechaliśmy, jak co roku, na plener artystyczny nad morze. Rozpoczęcie roku odbywało się kameralnie w klasach. Ruszyliśmy z nauką. Wszystko wyglądało dobrze, gdy znów […]

Czytaj więcej

Las w klasie

10.10.2017r. klasa druga gimnazjum urządziła sobie w sali swój własny las.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content