ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ciekawy wieczór

07.02.2019 r. klasa VII wraz z ich wychowawczynią, panią Ewą Czerwieniec-Walczewską, udała się na spektakl w reżyserii Andrzeja Dziuka pt. ,,Człapówki’’. Odbył się on o godzinie 19:15 w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.
Scenariusz do ,,Człapówek’’ został napisany na podstawie powieści Andrzeja Struga pt. ,,Wielki dzień. Kronika niedoszłych zdarzeń.’’. Przedstawienie zostało zrealizowane w sposób groteskowy i pojawiają się w nim elementy góralskiego folkloru. Opowiada o tym, że do pensjonatu w Zakopanem przyjeżdżają różni ludzie tj. przedstawiciele władzy czy artyści, by poszukać natchnienia w Tatrach. Na scenie występowało wielu aktorów, a wśród nich także nauczyciele teatru w POSA, czyli pani Katarzyna Pietrzyk, pan Marek Wrona i pan Krzysztof Najbor.
Klasie VII bardzo podobał się czwartkowy wieczór spędzony w tym miejscu. Spektakl bardzo ich zaciekawił i rozśmieszył.

Jakub Zarycki


Powiązane artykuły

Poławianie ryb i eksperymentów

Mijają kolejne dni pleneru a wraz z nimi przybywają nowe przygody. W ciągu ostatnich dni (4-6 września) odbyły się wycieczki do Gdyni. Byliśmy w Centrum Nauki Experyment, gdzie mogliśmy uczestniczyć w wykładach, bawić się iluzją, […]

Czytaj więcej

Edukacyjnie w Parku Tatrzańskim

1.10.15.. klasa VI POSA odbyła zajęcia edukacyjne w TPN prowadzone przez pracownika naukowego Parku, panią Małgorzatę Kot. Tematem zajęć było „Zagospodarowanie turystyczne Tatr”.

Czytaj więcej

Najlepsi z niemieckiego

9 listopada b. r. w naszej szkole odbył się 1 etap Kuratoryjnego Konkursu Języka Niemieckiego.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content