ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Ciekawy wieczór

07.02.2019 r. klasa VII wraz z ich wychowawczynią, panią Ewą Czerwieniec-Walczewską, udała się na spektakl w reżyserii Andrzeja Dziuka pt. ,,Człapówki’’. Odbył się on o godzinie 19:15 w Teatrze im. St. I. Witkiewicza w Zakopanem.
Scenariusz do ,,Człapówek’’ został napisany na podstawie powieści Andrzeja Struga pt. ,,Wielki dzień. Kronika niedoszłych zdarzeń.’’. Przedstawienie zostało zrealizowane w sposób groteskowy i pojawiają się w nim elementy góralskiego folkloru. Opowiada o tym, że do pensjonatu w Zakopanem przyjeżdżają różni ludzie tj. przedstawiciele władzy czy artyści, by poszukać natchnienia w Tatrach. Na scenie występowało wielu aktorów, a wśród nich także nauczyciele teatru w POSA, czyli pani Katarzyna Pietrzyk, pan Marek Wrona i pan Krzysztof Najbor.
Klasie VII bardzo podobał się czwartkowy wieczór spędzony w tym miejscu. Spektakl bardzo ich zaciekawił i rozśmieszył.

Jakub Zarycki


Powiązane artykuły

Wystawa plastyczna klas I, II, III i V

Od 25 lutego w szkolnej galerii można oglądać wystawę prac plastycznych uczniów klas I, II, III i V. Prace powstały pod kierunkiem p. Renaty Mrowcy.

Czytaj więcej

Smreczyński Staw zdobyty

15 czerwca był dla najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo ciekawym dniem. Wychowawczynie pani Justyna Jasiorkowska, pani Katarzyna Rogowska i pani Anna Maciejewska zabrały swoich podopiecznych na tatrzańską wycieczkę. 

Czytaj więcej

Niemieckojęzyczne potyczki

15 lutego odbył się konkurs o krajach niemieckojęzycznych, który wygrała trzyosobowa grupa z drugiej gimnazjum w składzie : Wiktoria Chyc, Katarzyna Kreft oraz Aleksandra Piwowar.Konkurs zorganizowała Pani Katarzyna Cukier w sali nr 10 w Białym […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content