ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Cienie w naszej szkole

21 lutego 2014r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej odbyły się warsztaty teatru cieni. Uczniowie obejrzeli też przedstawienie pt. „Mglisty Billy”.Uczestniczyły w nich klasy od IV-VI. Prowadziły je panie Dagmara Żabska, Agnieszka Makowska i Agnieszka Polańska z krakowskiego Teatru Figur.

Jako pierwsi warsztaty mieli szóstoklasiści. Uczniowie uczyli się posługiwać się światłem, a tym samym rozmiarami cieni. Każdy uczeń mógł być cieniem a drugi zmieniać ustawienie lampy. Oprócz doświadczenia z rękami, warsztatowcy mogli sprawdzić się różnymi przedmiotami. Najlepszym okazał się papierowy, mały człowiek o imieniu Billy. Uczniowie zobaczyli też jak można bawić się zwykła folią na tle różnych szkieł.

W trakcie interesującego wykładu doszło do malutkiego, niegroźnego wypadku.

Godzinkę później w sali lustrzanej odbył się spektakl cieni pt. „Mglisty Billy” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego, w wykonaniu Dagmary Żabskiej, Agnieszki Makowskiej i Murata Kornajewa (światło i dźwięk). Scenografem przedstawienia jest Agnieszka Polańska. Historia opowiadała o chłopcu, który stracił kotka i po tej stracie próbował zrozumieć czym jest śmierć. Wszyscy bardzo polubili bohatera i wzruszyli się tym występem.

Po spektaklu IV i V klasy doczekały się na swoje warsztaty. Każdemu bardzo się podobało i nie mogą się doczekać kolejnych zajęć!

Stefania Mitan-Abel

fot. Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Smreczyński Staw zdobyty

15 czerwca był dla najmłodszych uczniów naszej szkoły bardzo ciekawym dniem. Wychowawczynie pani Justyna Jasiorkowska, pani Katarzyna Rogowska i pani Anna Maciejewska zabrały swoich podopiecznych na tatrzańską wycieczkę. 

Czytaj więcej

ArtFM

W tym roku na plenerze literaci z klasy VIII wraz z p. Ewą Czerwieniec i p. Tomaszem Paluchem podjęli się nowego wyzwania.

Czytaj więcej

Koniec roku – życzymy udanych wakacji

Słoneczna pogoda towarzyszyła uczniom  i nauczycielom w dniu zakończenia roku szkolnego. W związku z tym tegoroczna uroczystość w naszej szkole odbyła się w atmosferze piknikowej, na tarasie przy Białym Domu. Podczas ostatniego, w tym roku […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content