ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Cienie w naszej szkole

21 lutego 2014r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej odbyły się warsztaty teatru cieni. Uczniowie obejrzeli też przedstawienie pt. „Mglisty Billy”.Uczestniczyły w nich klasy od IV-VI. Prowadziły je panie Dagmara Żabska, Agnieszka Makowska i Agnieszka Polańska z krakowskiego Teatru Figur.

Jako pierwsi warsztaty mieli szóstoklasiści. Uczniowie uczyli się posługiwać się światłem, a tym samym rozmiarami cieni. Każdy uczeń mógł być cieniem a drugi zmieniać ustawienie lampy. Oprócz doświadczenia z rękami, warsztatowcy mogli sprawdzić się różnymi przedmiotami. Najlepszym okazał się papierowy, mały człowiek o imieniu Billy. Uczniowie zobaczyli też jak można bawić się zwykła folią na tle różnych szkieł.

W trakcie interesującego wykładu doszło do malutkiego, niegroźnego wypadku.

Godzinkę później w sali lustrzanej odbył się spektakl cieni pt. „Mglisty Billy” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego, w wykonaniu Dagmary Żabskiej, Agnieszki Makowskiej i Murata Kornajewa (światło i dźwięk). Scenografem przedstawienia jest Agnieszka Polańska. Historia opowiadała o chłopcu, który stracił kotka i po tej stracie próbował zrozumieć czym jest śmierć. Wszyscy bardzo polubili bohatera i wzruszyli się tym występem.

Po spektaklu IV i V klasy doczekały się na swoje warsztaty. Każdemu bardzo się podobało i nie mogą się doczekać kolejnych zajęć!

Stefania Mitan-Abel

fot. Emilia Tycner


Powiązane artykuły

Zdolni recytatorzy

W ostatnim czasie uczniowie naszej szkoły pod kierownictwem Pani Agnieszki Warek-Leks wzięli udział w dwóch konkursach recytatorskich. Wrócili jako laureaci jednego pierwszego, dwóch drugich miejsc i wyróżnienia.

Czytaj więcej

Konkurs na najpiękniejszą pisankę rozstrzygnięty!

Zwycięzcami  konkursu na najpiękniejsze Wielkanocne jajko w kategorii klas I-V została klasa III, drugie miejsce zajęła klasa II, a klasa V zajęła miejsce III. Natomiast w kategorii klas starszych VI-VIII na pierwszym miejscu znalazła się […]

Czytaj więcej

Młodzi poeci odberali nagrody

W piątek, 22.10.2010 roku, dwie uczennice naszej szkoły: Aleksandra Chrobak i Wiktoria Zawiła z klasy III gimnazjum pojechały wraz ze swoimi rodzicami odebrać nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Poezji i Prozy „Lipa”. Nagrody w tym roku […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content