ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Cienie w naszej szkole

21 lutego 2014r. w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Artystycznej odbyły się warsztaty teatru cieni. Uczniowie obejrzeli też przedstawienie pt. „Mglisty Billy”.Uczestniczyły w nich klasy od IV-VI. Prowadziły je panie Dagmara Żabska, Agnieszka Makowska i Agnieszka Polańska z krakowskiego Teatru Figur.

Jako pierwsi warsztaty mieli szóstoklasiści. Uczniowie uczyli się posługiwać się światłem, a tym samym rozmiarami cieni. Każdy uczeń mógł być cieniem a drugi zmieniać ustawienie lampy. Oprócz doświadczenia z rękami, warsztatowcy mogli sprawdzić się różnymi przedmiotami. Najlepszym okazał się papierowy, mały człowiek o imieniu Billy. Uczniowie zobaczyli też jak można bawić się zwykła folią na tle różnych szkieł.

W trakcie interesującego wykładu doszło do malutkiego, niegroźnego wypadku.

Godzinkę później w sali lustrzanej odbył się spektakl cieni pt. „Mglisty Billy” w reżyserii Mateusza Przyłęckiego, w wykonaniu Dagmary Żabskiej, Agnieszki Makowskiej i Murata Kornajewa (światło i dźwięk). Scenografem przedstawienia jest Agnieszka Polańska. Historia opowiadała o chłopcu, który stracił kotka i po tej stracie próbował zrozumieć czym jest śmierć. Wszyscy bardzo polubili bohatera i wzruszyli się tym występem.

Po spektaklu IV i V klasy doczekały się na swoje warsztaty. Każdemu bardzo się podobało i nie mogą się doczekać kolejnych zajęć!

Stefania Mitan-Abel

fot. Emilia Tycner


Powiązane artykuły

W rytmach afrykańskich – wspomnienia z pleneru klasy IV

Przedstawiamy kolejne wspomnienia z naszego pobytu w Jarosławcu na plenerze artystycznym. Tym razem o wydarzeniach, które najmilej wspomina klasa IV.

Czytaj więcej

TOPIKI w stylu Hollywood

Klimek Byrcyn z klasy IV, Kasia Gąsienica z klasy V i Maciej „Marian” Najbor  z klasy IX to tegoroczni zwycięzcy „Topików”, czyli konkursu na najpopularniejszego ucznia szkoły. Laureaci przyjęli gratulacje a nagrody przekazane zostaną dla […]

Czytaj więcej

Bajkowa Lokomotywa

25 maja odbyły się spektakle teatralne ,,Lokomotywa” oraz ,,Fatalny Koniec Złej Sztuki” w wykonaniu uczniów pierwszej i drugiej klasy gimnazjum. Oba występy przygotował Pan Krzysztof Najbor. O dziwo, miejscem występów nie był, jak co roku, […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content