ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Co z nami będzie?

Od września nasza szkoła z powodu remontu budynków gości w murach Gimnazjum nr 2. Wszyscy są bardzo ciekawi, kiedy ta sytuacja się zmieni.

Z informacji przekazanych nam przez dyrekcję wynika, że powrót uczniów POSA do szkoły muzycznej przy ulicy Sienkiewicza 12 planowany jest po feriach zimowych. Przeprowadzą się tam tylko uczniowie klas I-VI. Reszta będzie musiała zostać w budynku Gimnazjum nr 2 aż do końca roku szkolnego.

W szkole muzycznej remont jest już prawie zakończony. Wymaga tylko założenia urządzeń wentylacyjnych. Natomiast w Białym Domu tak kolorowo już nie jest. Trzeba wzmocnić ściany i fundamenty. Usprawnić wentylacje. Miała być tam przeprowadzona termomodernizacja, która może być wykonana tylko w wyremontowanym budynku.

Po szkole krążyła też plotka, że uczniowie klas VII-IX będą przenoszeni do dawnej katowni Podhala, Palace. Jak się okazało to tylko plotka, która powstała, ponieważ na początku roku nasza szkoła zwróciła się do Palace z prośbą o wynajęcie budynku. Propozycję odrzucono.

Karol Pietrzyk


Powiązane artykuły

W galerii Marcina Rząsy

3 marca uczniowie z fakultetu plastycznego z kl. VIII i fakultetu literackiego z kl. VII odwiedzili gościnne progi Galerii Antoniego Rząsy. Po retrospektywnej wystawie Marcina Rząsy oprowadził uczniów sam artysta opowiadając o swoich inspiracjach.  (red)

Czytaj więcej

Liryczna POSA

29 maja o godzinie 11 w sali koncertowej naszej szkoły, odbył się konkurs poetycki „Liryczna POSA”. Był to konkurs zorganizowany dla uczniów Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej. W kategorii juniorów, czyli klas 4-6 wygrała Lidia Król, […]

Czytaj więcej

Góra owoców

23 września klasa IV razem z panią Renatą Mrowcą poszła do Galerii im. Władysława Hasiora na wystawę poświęconą reklamie pt. „Góra owoców”. Prezentacja przyjechała do Zakopanego z górzystego regionu we Włoszech. W galerii przygotowano ekspozycję, […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content