ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Conrad na łonie natury

24 maja dwie uczennice gimnazjum- Aleksandra Piwowar i Aleksandra Banak wraz z nauczycielką polskiego Panią Grażyną Malinowską udały się na skwer im. Josepha Conrada, aby wziąć udział, w organizowanym przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe oraz Burmistrza miasta Zakopane, „Czytaniu w Plenerze”.

Uczennice wraz z Panią Malinowską czytały fragmenty książki Josepha Conrada pt.” Jądro Ciemności”. Oprócz nich udział w grupowym czytaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Budowlanych i samego STO, a także członkowie rady miasta. „Czytanie plenerze” było organizowane przez STO, ponieważ Joseph Conrad jest patronem ich szkoły i w ten sposób chcieli uczcić pamięć o autorze. Akcja trwała ok. 2 godzin i po tym czasie uczennice wróciły do szkoły.

Ola Banak

Fot. Ola Banak i Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Świąteczne radio

Uczniowie fakultetu literackiego z klasy VIII zapraszają na efekt swojej warsztatowej pracy podczas zajęć dziennikarskich. Posłuchajcie audycji radiowej w świątecznej odsłonie.

Czytaj więcej

Zapraszamy na wystawę poplenerową

26 października (środa) w Zakopiańskim Centrum Edukacji przy ulicy Kasprusie 35a w Zakopanem o godzinie 17:00 odbędzie się wystawa poplenerowa uczniów POSA prezentująca pracę z tegorocznego wyjazdu do Jarosławca. Tematem pleneru były emocje, dlatego większość […]

Czytaj więcej

Pierwszy w życiu koncert

Pierwszy w życiu publiczny, solowy popis instrumentalny to nie lada wyzwanie. Świetnie poradzili sobie z nim nasi najmłodsi uczniowie. Pierwszaki z Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej 8 grudnia przeżyły swój pierwszy, po rozpoczęciu nauki gry na […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content