ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Conrad na łonie natury

24 maja dwie uczennice gimnazjum- Aleksandra Piwowar i Aleksandra Banak wraz z nauczycielką polskiego Panią Grażyną Malinowską udały się na skwer im. Josepha Conrada, aby wziąć udział, w organizowanym przez Społeczne Towarzystwo Oświatowe oraz Burmistrza miasta Zakopane, „Czytaniu w Plenerze”.

Uczennice wraz z Panią Malinowską czytały fragmenty książki Josepha Conrada pt.” Jądro Ciemności”. Oprócz nich udział w grupowym czytaniu wzięli udział uczniowie i nauczyciele gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Budowlanych i samego STO, a także członkowie rady miasta. „Czytanie plenerze” było organizowane przez STO, ponieważ Joseph Conrad jest patronem ich szkoły i w ten sposób chcieli uczcić pamięć o autorze. Akcja trwała ok. 2 godzin i po tym czasie uczennice wróciły do szkoły.

Ola Banak

Fot. Ola Banak i Ola Piwowar


Powiązane artykuły

Zapraszamy na finał slamu poetyckiego

Od 7 do 10 grudnia w naszej szkole odbywją się warsztaty slamu poetyckiego. Wezmą w nich udział wszyscy gimnazjaliści z POSA oraz gościnnie uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. O. Balzera w Zakopanem i Gimnazjum […]

Czytaj więcej

„Klimatyczna” zaprosiła uczniów POSA

W sobotę 30.1.2015 r. w Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik na Olczy odbył się przedostatni koncert Festiwalu Pastorałek i Pieśni Bożonarodzeniowych  – „Dobrze ześ się Jezu pod Giewontem zrodził”, w którym nasi uczniowie również brali udział.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content