ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Czas na wspomnienia

Niedawno obchodziliśmy święto Wszystkich Zmarłych i Zaduszki. Wtedy to od szkoły mieliśmy wolne (30.10 do 01.11). Wielu z nas udało się na groby naszych bliskich, ale także na mogiły osób wybitnych. W Zakopanem osoby zasłużone spoczywają na Pęksowym Brzyzku, przy ulicy Kościeliskiej. W Polsce jest to święto postrzegane jako bardzo smutne. Jednak powinniśmy się cieszyć pamięcią o bliskich nam osobach i wspominać je. Odwiedziłam w ty roku cmentarz Rakowicki w Krakowie. Jest to bardzo stara nekropolia o wiele starsza niż nasze zakopiańskie. Spoczywa tam wiele znakomitych osób w alei zasłużonych, między innymi Marek Grechuta, czy Ludwik Jerzy Kern. Oto parę zdjęć.

Wiktoria Zawiła, kl. III/g


Powiązane artykuły

Slamowa Przygoda

25 listopada w sali koncertowej ZPSA odbył się finał warsztatów ze Slamu Poetyckiego, który wygrała Aleksandra Banak.

Czytaj więcej

Sen o nowoczesnej sztuce

W środę 7 maja 2014 r. klasa II gimnazjum pod opieką pana Mirosława Nadymusa- nauczyciela matematyki w POSA, wyjechała na wycieczkę do Krakowa.

Czytaj więcej

Koniec karnawału w POSA

W piątek, 28 lutego, w ostatni dzień karnawału, odbyła się druga w tym roku szkolnym dyskoteka. Miała być to zabawa karnawałowa, w przebraniach, lecz większość uczniów ubrała się normalnie. Impreza zorganizowana była w sali lustrzanej.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content