ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Czas na wspomnienia

Niedawno obchodziliśmy święto Wszystkich Zmarłych i Zaduszki. Wtedy to od szkoły mieliśmy wolne (30.10 do 01.11). Wielu z nas udało się na groby naszych bliskich, ale także na mogiły osób wybitnych. W Zakopanem osoby zasłużone spoczywają na Pęksowym Brzyzku, przy ulicy Kościeliskiej. W Polsce jest to święto postrzegane jako bardzo smutne. Jednak powinniśmy się cieszyć pamięcią o bliskich nam osobach i wspominać je. Odwiedziłam w ty roku cmentarz Rakowicki w Krakowie. Jest to bardzo stara nekropolia o wiele starsza niż nasze zakopiańskie. Spoczywa tam wiele znakomitych osób w alei zasłużonych, między innymi Marek Grechuta, czy Ludwik Jerzy Kern. Oto parę zdjęć.

Wiktoria Zawiła, kl. III/g


Powiązane artykuły

Lepsze życie za drugie życie

Klasa IV wraz ze swoją wychowawczynią panią Agnieszką Warek-Leks wywalczyła oczyszczacz powietrza, który od teraz będzie zapewne sprawiał, że w ich sali nauka będzie o wiele przyjemniejsza.

Czytaj więcej

Wycieczki z Wiedzy o Regionie dla gimnazjalistów

PLAN WYCIECZEK Z WIEDZY O REGIONIE – prowadzenie dr MACIEJ PINKWART 1. Kl. VII: Zakopane (ul. Sienkiewicza 12) – Kuźnice (parking)  – 3.04.2017 2. Kl. VII:  Zakopane (ul. Sienkiewicza 12)  – Chochołów (zwiedzanie) – Czarny Dunajec – […]

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Wyciśnięty dzień.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień trzeci Po wczorajszych deszczach, dzisiaj wyszło słońce, więc większość zajęć na naszym plenerze odbywała się na podwórku, na trawie lub na plaży. Klasa siódma, jak zwykle, okupowała plac zabaw.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content