ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Czas na wspomnienia

Niedawno obchodziliśmy święto Wszystkich Zmarłych i Zaduszki. Wtedy to od szkoły mieliśmy wolne (30.10 do 01.11). Wielu z nas udało się na groby naszych bliskich, ale także na mogiły osób wybitnych. W Zakopanem osoby zasłużone spoczywają na Pęksowym Brzyzku, przy ulicy Kościeliskiej. W Polsce jest to święto postrzegane jako bardzo smutne. Jednak powinniśmy się cieszyć pamięcią o bliskich nam osobach i wspominać je. Odwiedziłam w ty roku cmentarz Rakowicki w Krakowie. Jest to bardzo stara nekropolia o wiele starsza niż nasze zakopiańskie. Spoczywa tam wiele znakomitych osób w alei zasłużonych, między innymi Marek Grechuta, czy Ludwik Jerzy Kern. Oto parę zdjęć.

Wiktoria Zawiła, kl. III/g


Powiązane artykuły

ART FM – o świętach, po świętach

Zapraszamy do wysłuchania efektów ćwiczeń warsztatowych powstałych podczas warsztatów dziennikarskich fakultetu literackiego klasy VIII. Jest to kolejna audycja radiowa ART FM. art

Czytaj więcej

Popularność to nie wszystko

W tym roku nasze „Topiki”, czyli konkurs na najpopularniejszego ucznia naszej szkoły będzie odbywał się pod hasłem „Hawaje”. Finał zapowiedziano na 27 maja 2015 w Sali koncertowej, w budynku PSM o godzinie 10.00.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content