ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Czas pomyśleć o przyszłości

Ferie zimowe dobiegły końca. Większość szkół ponadgimnazjalnych rozpoczyna nabór do swoich placówek. Klasa 3 gimnazjum zaczyna już myśleć o swojej przyszłości, dlatego niektóre osoby zamierzają wybrać szkoły ukierunkowane. Do tej grupy należą między innymi Kasia Lipińska i Maria Przekupień

Katarzyna Lipińska wiąże swoją przyszłość z szerokimi umiejętnościami lingwistycznymi, dlatego stara się dostać do szkoły nr 6 w Krakowie, w której rozwinie swój angielski, a także zacznie się uczyć innych języków, na przykład japońskiego.

Pasją Marii Przekupień jest taniec. Jest dla niej bardzo ważny, dlatego postanowiła startować do szkoły tanecznej (nr 20) w Krakowie. W szkole tej miałaby, aż 10 godzin tańca tygodniowo.

Niektórzy z trzeciej gimnazjum zostają w Zakopanem, a niektórzy wyjeżdżają bardzo daleko. Dwie dziewczyny planują wyjazd do województwa śląskiego.

W dzisiejszych czasach bardzo często to już wybór szkoły licealnej jest związany z planami na przyszłość. Jednak część osób twierdzi, że to nieważne jaką szkołę się skończy, byle skończyć ją dobrze.

Wiktor


Powiązane artykuły

ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI

6 kwietnia 2015 roku w Zakopanem będzie miało miejsce niezwykłe i niespotykane do tej pory w naszym mieście wydarzenie. Młodzież z trzeciej klasy gimnazjum Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej wraz ze swoim wychowawcą – Panem Mirosławem […]

Czytaj więcej

Góra owoców

23 września klasa IV razem z panią Renatą Mrowcą poszła do Galerii im. Władysława Hasiora na wystawę poświęconą reklamie pt. „Góra owoców”. Prezentacja przyjechała do Zakopanego z górzystego regionu we Włoszech. W galerii przygotowano ekspozycję, […]

Czytaj więcej

Region zwiedzony

29 kwietnia odbyła się druga wycieczka klasy 2 gimnazjum w ramach przedmiotu Wiedza o Regionie. Swoją ostatnią wycieczkę ma też za sobą klasa 1 gimnazjum.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content