ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Czas pomyśleć o przyszłości

Ferie zimowe dobiegły końca. Większość szkół ponadgimnazjalnych rozpoczyna nabór do swoich placówek. Klasa 3 gimnazjum zaczyna już myśleć o swojej przyszłości, dlatego niektóre osoby zamierzają wybrać szkoły ukierunkowane. Do tej grupy należą między innymi Kasia Lipińska i Maria Przekupień

Katarzyna Lipińska wiąże swoją przyszłość z szerokimi umiejętnościami lingwistycznymi, dlatego stara się dostać do szkoły nr 6 w Krakowie, w której rozwinie swój angielski, a także zacznie się uczyć innych języków, na przykład japońskiego.

Pasją Marii Przekupień jest taniec. Jest dla niej bardzo ważny, dlatego postanowiła startować do szkoły tanecznej (nr 20) w Krakowie. W szkole tej miałaby, aż 10 godzin tańca tygodniowo.

Niektórzy z trzeciej gimnazjum zostają w Zakopanem, a niektórzy wyjeżdżają bardzo daleko. Dwie dziewczyny planują wyjazd do województwa śląskiego.

W dzisiejszych czasach bardzo często to już wybór szkoły licealnej jest związany z planami na przyszłość. Jednak część osób twierdzi, że to nieważne jaką szkołę się skończy, byle skończyć ją dobrze.

Wiktor


Powiązane artykuły

Amerykański śpiew

26.03.2018r. w kościele św. krzyża odbył się koncert amerykańskiego licealnego chóru z Minesoty. – Śpiewali wielkanocne i pasyjne utwory – relacjonuje jedna z uczennic naszej szkoły, Paulina Socha, która wysłuchała koncertu.

Czytaj więcej

Mamy nowy samorząd

14 października, w naszej szkole odbyły się wybory do samorządu szkolnego. Zorganizowała je klasa druga gimnazjum. Prowadzącymi spotkanie wyborcze były: Zuzanna Lebda i Angelika Jurkowska.

Czytaj więcej

Nowy samorząd

W poniedziałek, 28.09.2020 r. poznaliśmy nowy skład samorządu szkolnego naszej szkoły, w którym znaleźli się: Lidia Stopka-Walkosz, Laura Wielopolska i Franciszek Zięba reprezentujący grupę starszą i  w młodszej grupie: Kamila Gut, Maja Krupa i Zosia […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content