ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Czy w muzeum wszystko wolno?

12 kwietnia klasy 2, 3 i 5 pojechały na wycieczkę do Warszawy. Jako opiekunki pojechały z nimi Pani Justyna Jasiorkowska, Pani Magda Łukasik i Pani Katarzyna Rogowska.


W programie było odwiedzenie planetarium znajdującego się w Centrum Nauki Kopernik, gdzie uczniowie mogli oglądać jak wygląda nasz układ słoneczny. Następnie zrobili sobie mały spacer po starym mieście. Nocleg spędzili w Hostelu Pufa. Kolejnego dnia nasi najmłodsi zwiedzili Centrum Nauki Kopernik, gdzie przeprowadzali różne doświadczenia. Dowiedzieli się również wielu ciekawych rzeczy o ciele człowieka i otaczającym nas świecie. Po obiedzie w pobliskiej restauracji wjechali na taras widokowy w Pałacu Kultury i Nauki tzw. „trzydziestkę”. Kolejnym punktem ich wycieczki było Muzeum Narodowe i wystawa „W muzeum wszystko wolno’’. Kulminacyjnym punktem wyjazdu był spektakl pt „Piotruś Pan” w Teatrze Muzycznym Buffo. Po spektaklu uczniowie musieli wracać do Zakopanego, w którym znaleźli się o godzinie 4 rano. Z powodu późnego powrotu czwartek (14 kwietnia) stał się dla nich dodatkowym dniem wolnym.

Ola Banak

Fot. Paulina Mróz, Joanna Czubernat


Powiązane artykuły

W kręgu zabytków i kultury

Klasa III gimnazjum razem ze swoim wychowawcą panem Mirosławem Nadymusem wybrała się na weekendową wycieczkę do Krakowa. Program wycieczki był niezwykle bogaty. Było dużo zwiedzania i kultury.

Czytaj więcej

Pieśni na Dzień Niepodległości 2021

10 listopada świętowaliśmy Dzień Niepodległości. Każda klasa przygotowała na tę uroczystość patriotyczną pieśń. Tutaj można wysłuchać ich w całości.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content