ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„DACH” wśród uczniów

W czwartek 24 marca br. w naszym gimnazjum został zorganizowany przez nauczyciela języka niemieckiego – pan Sebastiana Cygana – konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (DACH – Niemcy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein). Był to konkurs przeznaczony dla grup 3 – osobowych, z każdej klasy gimnazjum. Test obejmował wiedzę na tematy takie jak: polityka, społeczeństwo, geografia, historia, muzyka itp. Konkurs podzielony był na 3 etapy, po 15 i 5 pytań. W konkursie wzięły udział cztery drużyny z klasy III gimnazjum, dwie drużyny z II i dwie z I gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Iza Góral, Adela Mędoń i Aleksandra Chrobak oraz również z III gimnazjum drugie miejsce, drużyna w składzie: Anna Koperska, Natalia Bobak i Anna Gluc. Szczególne jednak zainteresowanie skupiło się na walce o 3 miejsce. Była to długa walka pomiędzy drużyną Mariana Maćka Najbora, Kondrada Jonka i Euniki Legoń z III gimnazjum i z drużyną z I gimnazjum w składzie Paulina Słowik, Kamila Banak i Maria Przekupień. W rezultacie skończyło się na zwycięstwie I gimnazjum! A nagrody były nie byle jakie! Za I miejsce drużyna zwycięska otrzymywała podniesienie o pół stopnia oceny na koniec roku z języka niemieckiego, za drugie miejsce 6 z odpowiedzi z niemieckiego, a trzecie 5. Czy nie warto było walczyć? Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia za rok;)!

Bartek Król – Józaga


Powiązane artykuły

Przepisaliśmy Tolkiena

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w akcji pod hasłem „Przepisujemy Tolkiena”. Zadaniem było ręczne przepisanie kilku stronic „Hobbita”. I to w języku angielskim!

Czytaj więcej

ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI

6 kwietnia 2015 roku w Zakopanem będzie miało miejsce niezwykłe i niespotykane do tej pory w naszym mieście wydarzenie. Młodzież z trzeciej klasy gimnazjum Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej wraz ze swoim wychowawcą – Panem Mirosławem […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content