ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

„DACH” wśród uczniów

W czwartek 24 marca br. w naszym gimnazjum został zorganizowany przez nauczyciela języka niemieckiego – pan Sebastiana Cygana – konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych (DACH – Niemcy, Austria, Szwajcaria i Lichtenstein). Był to konkurs przeznaczony dla grup 3 – osobowych, z każdej klasy gimnazjum. Test obejmował wiedzę na tematy takie jak: polityka, społeczeństwo, geografia, historia, muzyka itp. Konkurs podzielony był na 3 etapy, po 15 i 5 pytań. W konkursie wzięły udział cztery drużyny z klasy III gimnazjum, dwie drużyny z II i dwie z I gimnazjum. Pierwsze miejsce zajęła drużyna w składzie: Iza Góral, Adela Mędoń i Aleksandra Chrobak oraz również z III gimnazjum drugie miejsce, drużyna w składzie: Anna Koperska, Natalia Bobak i Anna Gluc. Szczególne jednak zainteresowanie skupiło się na walce o 3 miejsce. Była to długa walka pomiędzy drużyną Mariana Maćka Najbora, Kondrada Jonka i Euniki Legoń z III gimnazjum i z drużyną z I gimnazjum w składzie Paulina Słowik, Kamila Banak i Maria Przekupień. W rezultacie skończyło się na zwycięstwie I gimnazjum! A nagrody były nie byle jakie! Za I miejsce drużyna zwycięska otrzymywała podniesienie o pół stopnia oceny na koniec roku z języka niemieckiego, za drugie miejsce 6 z odpowiedzi z niemieckiego, a trzecie 5. Czy nie warto było walczyć? Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia za rok;)!

Bartek Król – Józaga


Powiązane artykuły

Konkurs talentów

30 kwietnia odbyły się Talenty Małopolski – dwuetapowy konkurs, który wyłania najlepsze talenty w województwie małopolskim. Naszą szkołę reprezentowała klasa VI.

Czytaj więcej

Miss and Mister Underwater

Ruszyły przygotowania ,,Topików”- corocznego konkursu na najpopularniejszą osobę w szkole. Organizatorami zabawy jest klasa IX, a tematem Topików w tym roku został ,,Podwodny świat”.

Czytaj więcej

Drzwi otwierające marzenia

Na początku obecnego roku szkolnego  rozpoczęła się w naszej szkole akcja malowania drzwi prowadzących do poszczególnych sal. Każda klasa przygotowywała swój projekt, a następnie przy pomocy farb przenosiła pomysły na drzwi. Jak się dowiedzieliśmy, zadanie […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content