ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dęciaki na scenie

W czwartek, 10 kwietnia odbyła się Audycja Wiosenna w wykonaniu sekcji instrumentów dętych w auli naszej szkoły. Wystąpili uczniowie POSA oraz szkoły muzycznej. Koncert poprowadził Piotr Bednarczyk, który również przygotował uczniów grających na trąbce. Pan Jan Siaśkiewicz przygotował uczniów klasy klarnetu, Pani Karolina Siaśkiewicz oraz pan Filip Słowiak uczniów, którzy zaprezentowali się na fletach, a akordeonistów szkolił Pan Krzysztof Groński oraz Pan Witold Krupa. Wszystkim uczestnikom koncertu akompaniowała Pani Sabina Zwijacz-Kozica.

Jako pierwszy na scenie zaprezentował się Zespół Wokalny Filii Poronin. Druga na scenę wyszła Paulina Rzepka z klasy II, która zagrała na flecie ,,Menuet of Mr.Duport”- W.A.Mozarta. Na flecie zagrała również Lilianna Florek z klasy trzeciej, która przygotowała utwór ,,Tamburyn”. Po trzecioklasistce na scenie mogliśmy zobaczyć dwóch uczniów z V klasy. Była to Klaudia Wiśniowska w utworze ,,Badinerie” oraz Jan Łojas, który na akordeonie zagrał utwór ,,Menuet”- W.F.Bacha. Po Jaśku, na scenie zaprezentowała się Wanessa Szot, uczennica IV klasy, która na flecie zagrała ,,Rokatanc”. Następnie usłyszeliśmy na akordeonie Krystiana Karciarza ucznia II klasy ,,popołudniówki”. Po nim mogliśmy posłuchać ,,Walca” w wykonaniu Adriana Wiśniowskiego (klarnet), ucznia IV klasy. Maksymilian Bieniara wystąpił jako dziewiąty z kolei, grając ,,Młodego Geniusza” na trąbce. Następnie, na scenę wyszła Hanna Gąsienica-Kaspruś, uczennica IV klasy, która na flecie zagrała ,,Taniec szkocki”. Szymon Dziedzic, uczeń I klasy szkoły popołudniowej zagrał na trąbce ,,Młodego Artyste”. Pierwszy duet, który zaprezentował się na scenie zagrał ,,Tango” gitarowe M. Boelaarsa, a były to uczennice IV klasy- Wanessa Szot oraz Kinga Gąsienica-Kuchta. Jako trzynasty wystąpił uczeń klasy I, Franciszek Gębik, grając na akordeonie zagrał ,,Przepióreczkę”. Mieszko Iwaniec z V klasy zagrał na klarnecie ,,Taniec Pajaca”. Po Mieszku, na scenie można było zobaczyć Magdalenę Smolińską z ,,Allegretto” na flecie. Bartłomiej Polak, uczeń Filii Poronin wystąpił jako szesnasty grając ,,Fugę” na akordeonie. Kolejny duet, który reprezentowały uczennice szkoły popołudniowej: Elżbieta Jamińska i Brygida Łukaszczyk-Hajduk, na fletach zagrały ,,El condor passa”. Sobiesław Łukaszczyk- Hajduk, wystąpił zaraz po dziewczynach, grając Wariację G. Ewelina Szymusia na klarnecie zagrała fragment ,,Peasant Cantata”. Kolejna wystąpiła uczennica VI klasy, Anna Grzegorczyk, która z fletem w dłoniach zagrała ,,Sonatinę I”. Ostatni duet, który można było zobaczyć w czwartek na scenie, reprezentowali Bartłomiej Polak oraz Sobiesław Łukaszczyk-Hajduk, którzy zagrali ,,Michelle” z repertuaru The Beatles. Koncert, był bardzo udany.

Olga Gębik


Powiązane artykuły

O plenerze przed poplenerowym pokazem. Klasa III.

Plener artystyczny w Łukęcinie już za naszymi uczniami. Pokaz efektów pracy podczas nadmorskich zajęć przed nami. Jak zapamiętali wrześniowy pobyt nad Bałtykiem uczniowie? Klasa III:

Czytaj więcej

Wszyscy jesteśmy poetami!

Od 4 grudnia 2013 roku uczniowie klas gimnazjalnych naszej szkoły oraz kilku uczniów z Gimnazjum przy ZSO im. O. Balzera w Zakopanem uczestniczą w warsztatach Slamu Poetyckiego prowadzonych przez Wojciecha Cichonia i Grzegorza Bruszewskiego. W […]

Czytaj więcej

1 POEZOPOSANALIA – 2011

POD HONOROWYM PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA ZAKOPANE  JANUSZA MAJCHRA W tym roku szkolnym po raz pierwszy odbędzie się Festiwal Szkoły, którego najważniejszym wydarzeniem będzie konkurs poetycki. Festiwal nazywa się POEZOPOSANALIA, co w zamiarze organizatorów jest nawiązaniem […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content