ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10:30, jednak przed tym wszyscy uczestnicy zostali rozwiezieni do punktów, w których mieli zaczynać swój dystans. Sztafeta startowała w Parku Miejskim, a jej finisz znajdował się w szkole na Olczy. Po ukończonym, mroźnym biegu wszyscy uczestnicy mogli ogrzać się przy szklance herbaty i zjeść legendarne parówki. Wielu uczestników nazywa ten bieg ,,Biegiem Parówkowym” właśnie ze względu na tę przegryzkę. Napojeni i najedzeni uczestnicy udali się do budynku gimnazjum numer 4, gdzie odbyły się dalsze części obchodzenia ceremonii związanych ze Świętem Narodowym. Na samym początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy, a następnie hymn szkoły, w której odbywały się uroczystości. W czasie rozdawania nagród wpleciono akcenty muzyczne, którymi były wszelkiego rodzaju pieśni narodowe wykonywane przez chór dzieci i młodzieży ze szkoły numer 3.

Nasza szkoła niestety nie zdobyła żadnego z pierwszych miejsc. Były to miejsca ósme i szóste. Pomimo małych sukcesów nasi uczniowie z dużym entuzjazmem każdego roku biorą udział w tym wydarzeniu chcąc w ten sposób oddać hołd swojej ojczyźnie.

Marysia Michniewska

fot. Krzysztof Wiśniowski


Powiązane artykuły

Rzeźba utworu muzycznego

Piątego i szóstego kwietnia bieżącego roku, gimnazjaliści z fakultetu plastycznego brali udział w warsztatach z płaskorzeźby. Warsztaty odbyły się w naszej szkole.

Czytaj więcej

Drzwi otwierające marzenia

Na początku obecnego roku szkolnego  rozpoczęła się w naszej szkole akcja malowania drzwi prowadzących do poszczególnych sal. Każda klasa przygotowywała swój projekt, a następnie przy pomocy farb przenosiła pomysły na drzwi. Jak się dowiedzieliśmy, zadanie […]

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Wyciśnięty dzień.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień trzeci Po wczorajszych deszczach, dzisiaj wyszło słońce, więc większość zajęć na naszym plenerze odbywała się na podwórku, na trawie lub na plaży. Klasa siódma, jak zwykle, okupowała plac zabaw.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content