ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10:30, jednak przed tym wszyscy uczestnicy zostali rozwiezieni do punktów, w których mieli zaczynać swój dystans. Sztafeta startowała w Parku Miejskim, a jej finisz znajdował się w szkole na Olczy. Po ukończonym, mroźnym biegu wszyscy uczestnicy mogli ogrzać się przy szklance herbaty i zjeść legendarne parówki. Wielu uczestników nazywa ten bieg ,,Biegiem Parówkowym” właśnie ze względu na tę przegryzkę. Napojeni i najedzeni uczestnicy udali się do budynku gimnazjum numer 4, gdzie odbyły się dalsze części obchodzenia ceremonii związanych ze Świętem Narodowym. Na samym początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy, a następnie hymn szkoły, w której odbywały się uroczystości. W czasie rozdawania nagród wpleciono akcenty muzyczne, którymi były wszelkiego rodzaju pieśni narodowe wykonywane przez chór dzieci i młodzieży ze szkoły numer 3.

Nasza szkoła niestety nie zdobyła żadnego z pierwszych miejsc. Były to miejsca ósme i szóste. Pomimo małych sukcesów nasi uczniowie z dużym entuzjazmem każdego roku biorą udział w tym wydarzeniu chcąc w ten sposób oddać hołd swojej ojczyźnie.

Marysia Michniewska

fot. Krzysztof Wiśniowski


Powiązane artykuły

Klasa V i VI w Krakowie

W minionym tygodniu klasy V i VI Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej odwiedziły Kraków. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach sztuki romańskiej, zwiedzali podziemia krakowskiego Rynku Głównego i na zakończenie obejrzeli film w kinie. Wycieczka rozpoczęła się od […]

Czytaj więcej

Święto duchów

29 października, w naszej szkole, odbyło się Halloween organizowane przez klasę 3 gimnazjum, panią Karolinę Sikorską i panią Magdalenę Łukasik. Podczas zabawy odbyły się różnego rodzaju tematyczne konkursy, między innymi na najciekawsze przebranie.

Czytaj więcej

Junior reporter: Artyści w górach

W dniu 11.06.2014 klasy 1,2 i 3 pojechały na plener w góry na Halę Gąsienicową do Schroniska ,,Murowaniec”.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content