ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10:30, jednak przed tym wszyscy uczestnicy zostali rozwiezieni do punktów, w których mieli zaczynać swój dystans. Sztafeta startowała w Parku Miejskim, a jej finisz znajdował się w szkole na Olczy. Po ukończonym, mroźnym biegu wszyscy uczestnicy mogli ogrzać się przy szklance herbaty i zjeść legendarne parówki. Wielu uczestników nazywa ten bieg ,,Biegiem Parówkowym” właśnie ze względu na tę przegryzkę. Napojeni i najedzeni uczestnicy udali się do budynku gimnazjum numer 4, gdzie odbyły się dalsze części obchodzenia ceremonii związanych ze Świętem Narodowym. Na samym początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy, a następnie hymn szkoły, w której odbywały się uroczystości. W czasie rozdawania nagród wpleciono akcenty muzyczne, którymi były wszelkiego rodzaju pieśni narodowe wykonywane przez chór dzieci i młodzieży ze szkoły numer 3.

Nasza szkoła niestety nie zdobyła żadnego z pierwszych miejsc. Były to miejsca ósme i szóste. Pomimo małych sukcesów nasi uczniowie z dużym entuzjazmem każdego roku biorą udział w tym wydarzeniu chcąc w ten sposób oddać hołd swojej ojczyźnie.

Marysia Michniewska

fot. Krzysztof Wiśniowski


Powiązane artykuły

Junior reporter: Giewont czy Piłsudski

Klasa III uczestniczyła wraz ze swoją wychowawczynią, panią Katarzyną Rogowska w warsztatach organizowanych przez Muzeum Tatrzańskie w willi Oksza. Zapraszamy na ich relacje.

Czytaj więcej

Nocne szaleństwo „Czarnych Jeźdźców”

14 maja, w sobotę o godzinie 20.30 w ogrodach DW Jurek, w ramach zakopiańskiej nocy muzeów odbyły się dwa koncerty zespołów naszej szkoły: orkiestry szkolnej pod batutą pana Cezarego Wagnera i grupy „Panna Zuzanna i […]

Czytaj więcej

Bo Ziemia jest najważniejsza

Nasza planeta i jej stan powinny być dla nas priorytetem. Właśnie dlatego obchodzony jest tzw. Dzień Ziemi, w ramach którego zorganizowany został w naszej szkole Przyrodniczy Konkurs Fotograficzny, w którym zwyciężyli Maria Michniewska, Szymon Marchewka, […]

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content