ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dla marszałka Piłsudskiego

10 listopada nasi uczniowie wzięli udział w XXIV Sztafetowym Biegu Niepodległości im. Józefa Piłsudskiego. Sztafeta z podstawówki zajęła ósme miejsce, a grupa z gimnazjum szóste.

Bieg rozpoczął się o godzinie 10:30, jednak przed tym wszyscy uczestnicy zostali rozwiezieni do punktów, w których mieli zaczynać swój dystans. Sztafeta startowała w Parku Miejskim, a jej finisz znajdował się w szkole na Olczy. Po ukończonym, mroźnym biegu wszyscy uczestnicy mogli ogrzać się przy szklance herbaty i zjeść legendarne parówki. Wielu uczestników nazywa ten bieg ,,Biegiem Parówkowym” właśnie ze względu na tę przegryzkę. Napojeni i najedzeni uczestnicy udali się do budynku gimnazjum numer 4, gdzie odbyły się dalsze części obchodzenia ceremonii związanych ze Świętem Narodowym. Na samym początku wszyscy odśpiewali hymn państwowy, a następnie hymn szkoły, w której odbywały się uroczystości. W czasie rozdawania nagród wpleciono akcenty muzyczne, którymi były wszelkiego rodzaju pieśni narodowe wykonywane przez chór dzieci i młodzieży ze szkoły numer 3.

Nasza szkoła niestety nie zdobyła żadnego z pierwszych miejsc. Były to miejsca ósme i szóste. Pomimo małych sukcesów nasi uczniowie z dużym entuzjazmem każdego roku biorą udział w tym wydarzeniu chcąc w ten sposób oddać hołd swojej ojczyźnie.

Marysia Michniewska

fot. Krzysztof Wiśniowski


Powiązane artykuły

„Artystyczna” finalistą Przeglądu Teatrów Internetowych

Przedstawienie „Dyplomatyka i Łowy” (IV księga Pana Tadeusza Adama Mickiewicza) przygotowane przez klasę VIII naszej szkoły, pod kierunkiem pana Krzysztofa Najbora znalazło się w zwycięskiej, finałowej „trójce” Ogólnopolskiego Internetowego Przeglądu Iteatru organizowanego przez Polską Telewizję. […]

Czytaj więcej

Zadziwiający teatr bez barier

Wyjazd gimnazjalistów do Krakowa w niedzielę 24 października odbył się w wyjątkowo dobrym nastroju i myślę, że wszyscy byli z niego zadowoleni. Wyruszyliśmy na Offowy Festiwal Teatralny w Krakowie „Epizod – Prolog”. Impreza organizowana była […]

Czytaj więcej

Konkurs fotgraficzny – głosowanie

LINK: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdGdjPyvHfZWOm_IItLQKWgbtSZ4HIRzfO9IzIduf1mxGUnzw/viewform?usp=send_form

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content