ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Długo oczekiwane rozdanie nagród

14 października w godzinach lekcyjnych w sali koncertowej naszej szkoły odbyło się rozdanie nagród za literacki konkurs szkolny “Liryczna POSA”. Odebrali je laureaci z konkursu zeszłorocznego. Gala nie mogła się odbyć we właściwym czasie  ze względu na zamknięcie szkół. Ogłoszenie wyników nastąpiło on-line.

Rozdanie prowadziły, pani dyrektor Zofia Ziach, pani wicedyrektor Justyna Jasiorkowska, pani Ewa Czerwieniec-Walczewska – kierownik artystyczny w POSA i Pani Agnieszka Warek-Leks, nauczyciela literatury i organizatorka konkursu.

Nagrody laureatom przyznało jury bez którego by się ów nie odbył. W skład Jury weszli: pani Ewa Czerwieniec-Walczewska – kierownik artystyczny w POSA, pan Bartłomiej Kudasik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu, Apolonia Lichaczewska – absolwentka POSA i laureatka konkursu “Wielka Gala Poezji” w 2016 roku, pani Anna Maciejewska – nauczycielka kształcenia zintegrowanego w POSA, pan Krzysztof Najbor – aktor Teatru im. I. Witkiewicza prowadzący warsztaty teatralne w naszej szkole i panBartłomiej Piotrowski – reżyser, scenograf, założyciel teatru Vis à Vis.

Przypomnijmy wyniki (klasy podajemy tegoroczne):

Pierwsze miejsce w kategorii juniorów i nagrodę Starosty Tatrzańskiego – Piotra Bąka otrzymała Jagna Walkosz z klasy piątej za wiersz “Tęsknota”, drugie miejsce otrzymała Helena Cukier z klasy siódmej za wiersz “Ikar”,trzecie miejsce wylądowało u Natalii Styrczuli, również z klasy siódmej za wiersz “Zdrada”, wyróżnienie otrzymała Barbara Kowalska, także z klasy siódmej za wiersz „Mankamenty”.

W kategorii Seniorów pierwsze miejsce i nagrodę Burmistrza Zakopanego – Leszka Doruli otrzymał Wojciech Widera, w tej chwili już absolwent naszej szkoły, za wiersz “Życie po życiu”. Co dziwne nie było drugiego i trzeciego miejsca ale wyróżnienie i nagrodę specjalną Dyrektora Teatru im. I. Witkiewicza – Andrzeja Dziuka otrzymał Jan Kanty Rogowski uczeń ósmej klasy za wiersz pod tytułem “Fakty na gorąco” oraz Kacper Hełmecki (aktualnie absolwent) wyróżnienie za najwyżej punktowany zestaw wierszy w kategorii Seniorów i wyróżnienie za najlepszy wiersz inspirowany mottem konkursu i nagrodę specjalną Zakopiańskiego Centrum Kultury – pani Beaty Majcher, za wiersz “Pokój na końcu wszechświata”.  

Wyróżnienia dodatkowe otrzymali:

HannaCukier: wyróżnienie za najwyżej punktowany zestaw wierszy w kategorii Juniorów i nagrodę dyrektora ZPSA – Zofii Ziach, za wiersz “Niezmierzony czas” i “Węglowy ślad”.  Wyróżnienie za najlepszy wiersz o tematyce przyrodniczej i nagrodę specjalną Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego – Szymona Ziobrowskiego otrzymała Wanda Wierzejska za utwór zatytułowany „Noc”.   Nagrody specjalne pana Bartłomieja Kudasika wylądowały u Maksymiliana Bieniasa za wiersz “Nie chce mi się pisać” i Marata Harasimowicza za wiersz “Pusia” oraz Magdaleny Gągasienicy-Sieczki za wiersz “Bańki Mydlane”.

 


Powiązane artykuły

Przyszłość w kawałku wosku

30 listopada, po południu uczniowie klasy VI wcielili się na chwilę we wróżki i wróżbitów. Spędzili wspólnie Andrzejkowy wieczór sięgając po tradycyjne zabawy i wróżby.

Czytaj więcej

POGŁOS PLENERU. Literacka eksploracja.

Kronika Pleneru Artystycznego 2019 Dzień siódmy i ósmy W weekend odbywały się warsztaty ebru, tureckiej techniki malowania na wodzie. Warsztaty prowadziła pani Marta Puchłowska. Wykonane przez nas prace przenosiliśmy do drugiego budynku, aby tam wyschły.  […]

Czytaj więcej

Wiosenny koncert „Zakopiańsko-Żywiecki”

13.04.2011 roku, w środę odbył się w naszej szkole koncert uczniów z naszej szkoły i  gości z Żywca. Z ZPSA zagrali muzycy klas wiolonczeli, fortepianu, skrzypiec i fletu przygotowani pod pieczą nauczycieli: Ilony Latochy Dylewskiej, […]

Czytaj więcej
Skip to content