ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Długo oczekiwane rozdanie nagród

14 października w godzinach lekcyjnych w sali koncertowej naszej szkoły odbyło się rozdanie nagród za literacki konkurs szkolny “Liryczna POSA”. Odebrali je laureaci z konkursu zeszłorocznego. Gala nie mogła się odbyć we właściwym czasie  ze względu na zamknięcie szkół. Ogłoszenie wyników nastąpiło on-line.

Rozdanie prowadziły, pani dyrektor Zofia Ziach, pani wicedyrektor Justyna Jasiorkowska, pani Ewa Czerwieniec-Walczewska – kierownik artystyczny w POSA i Pani Agnieszka Warek-Leks, nauczyciela literatury i organizatorka konkursu.

Nagrody laureatom przyznało jury bez którego by się ów nie odbył. W skład Jury weszli: pani Ewa Czerwieniec-Walczewska – kierownik artystyczny w POSA, pan Bartłomiej Kudasik – dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu, Apolonia Lichaczewska – absolwentka POSA i laureatka konkursu “Wielka Gala Poezji” w 2016 roku, pani Anna Maciejewska – nauczycielka kształcenia zintegrowanego w POSA, pan Krzysztof Najbor – aktor Teatru im. I. Witkiewicza prowadzący warsztaty teatralne w naszej szkole i panBartłomiej Piotrowski – reżyser, scenograf, założyciel teatru Vis à Vis.

Przypomnijmy wyniki (klasy podajemy tegoroczne):

Pierwsze miejsce w kategorii juniorów i nagrodę Starosty Tatrzańskiego – Piotra Bąka otrzymała Jagna Walkosz z klasy piątej za wiersz “Tęsknota”, drugie miejsce otrzymała Helena Cukier z klasy siódmej za wiersz “Ikar”,trzecie miejsce wylądowało u Natalii Styrczuli, również z klasy siódmej za wiersz “Zdrada”, wyróżnienie otrzymała Barbara Kowalska, także z klasy siódmej za wiersz „Mankamenty”.

W kategorii Seniorów pierwsze miejsce i nagrodę Burmistrza Zakopanego – Leszka Doruli otrzymał Wojciech Widera, w tej chwili już absolwent naszej szkoły, za wiersz “Życie po życiu”. Co dziwne nie było drugiego i trzeciego miejsca ale wyróżnienie i nagrodę specjalną Dyrektora Teatru im. I. Witkiewicza – Andrzeja Dziuka otrzymał Jan Kanty Rogowski uczeń ósmej klasy za wiersz pod tytułem “Fakty na gorąco” oraz Kacper Hełmecki (aktualnie absolwent) wyróżnienie za najwyżej punktowany zestaw wierszy w kategorii Seniorów i wyróżnienie za najlepszy wiersz inspirowany mottem konkursu i nagrodę specjalną Zakopiańskiego Centrum Kultury – pani Beaty Majcher, za wiersz “Pokój na końcu wszechświata”.  

Wyróżnienia dodatkowe otrzymali:

HannaCukier: wyróżnienie za najwyżej punktowany zestaw wierszy w kategorii Juniorów i nagrodę dyrektora ZPSA – Zofii Ziach, za wiersz “Niezmierzony czas” i “Węglowy ślad”.  Wyróżnienie za najlepszy wiersz o tematyce przyrodniczej i nagrodę specjalną Dyrektora Tatrzańskiego Parku Narodowego – Szymona Ziobrowskiego otrzymała Wanda Wierzejska za utwór zatytułowany „Noc”.   Nagrody specjalne pana Bartłomieja Kudasika wylądowały u Maksymiliana Bieniasa za wiersz “Nie chce mi się pisać” i Marata Harasimowicza za wiersz “Pusia” oraz Magdaleny Gągasienicy-Sieczki za wiersz “Bańki Mydlane”.

 


Powiązane artykuły

Rzeźby ze szczątków samolotu

4 listopada o godzinie 9:00 w auli naszej szkoły odbył się wykład dla całego gimnazjum Pani Małgorzaty Kręcka-Rozenkranz – polskiej rzeźbiarki i pedagoga na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, która podzieliła się swoimi wrażeniami z […]

Czytaj więcej

Powiało strachem w naszej szkole…

27 października br. w naszej szkole, za przykładem starej tradycji celtyckiej odbyło się doroczne święto stricte amerykańskie, lecz popularne na całym Świecie – Halloween. Od samego rana na korytarzach napotykało się mumie, duchy, czarownice czy […]

Czytaj więcej

Bieganie popłaca

W tym tygodniu nieoficjalnie przyznane zostały nagrody dla najwytrwalszych plenerowych biegaczy naszej szkoły. Na śmiałków czekały medal i karta podarunkowa do sieci sklepów Empik.

Czytaj więcej
Skip to content