ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

Dresy w akcji!

W czwartek, 21 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się „Dzień Dresa”. To pierwszy tematyczny dzień w tym roku, który został zainicjowany przez Samorząd Szkolny.W tym roku Samorząd Uczniowski postanowił kontynuować tzw. tematyczne dni. W całej zabawie chodzi o ubranie na siebie jednego elementu lub całego stroju pasującego do danej tematyki. Na pierwszy ogień poszedł dres. W naszej szkole dosyć trudno o znalezienie osoby, która poza lekcją wychowania fizycznego porusza się w szkole w sportowym stroju. Zazwyczaj nasi artyści mają swój, specyficzny styl, który prezentują na przerwach w lekcjach. W przedostatni czwartek listopada większość uczniów przyłączyła się do zabawy i na korytarzach zrobiło się sportowo. W tym dniu nauczyciele również mieli zastosować się do reguł gry, lecz niestety tak się nie stało. Większość tłumaczyła: „zapomniałem/zapomniałam” Na szczęście jest pan Stasiu, konserwator szkolny, który (zapewne pomimo woli, a raczej z powodu wykonywanej przez niego pracy) dołączył się do uczniów. W tym dniu przeprowadzono także konkurs na najlepiej ubraną klasę – oczywiście pierwszym kryterium do oceny był dres. Kreacje oceniali przedstawiciele IX klasy. Doszły nas słuchy, że za „grzywkę na bok” punkty były odejmowane. Podobno nie pasuje ona do dresowego stylu i powinna być schowana pod fullcap’a (rodzaj czapki z daszkiem). Wyniki konkursu poznamy już niebawem. Samorząd Szkolny już planuje następne tematyczne dni.

Jasiek Fijałkowski


Powiązane artykuły

Inwazja śpiących

16 lutego 2016 roku , samorząd szkolny zorganizował w naszej szkole Dzień w piżamach. Uczniowie oraz nauczyciele wzięli udział w wydarzeniu.

Czytaj więcej

Czas próby

W czwartek (13.01.11) szóstoklasiści napisali swój pierwszy próbny test na zakończenie podstawówki. Do pisania zasiedli o godzinie 9.00 w sali lustrzanej. Mieli bardzo mało czasu, bo tylko godzinę. Jednak wszyscy zgodnie twierdzą, że sprawdzian był […]

Czytaj więcej

Gadająca POSA

Co nasi uczniowie myślą o szkole? Sprawdziły uczennice z fakultetu literackiego z klasy VIII realizując film „Gadająca POSA” inspirowany filmem Krzysztofa Kieślowskiego „Gadające głowy”. Ćwiczenie zrealizowano w ramach warsztatów dziennikarskich pod kierunkiem pani Ewy Czerwieniec.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content