ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

,,Drugi dom”- teraz już na poważnie

Myślę, że nocowanie w szkole było bardzo ciekawym doświadczeniem, nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda miejsce naszej nauki ,,po godzinach”. Naszym głównym zajęciem było oglądanie filmów, lecz nie zmienia to faktu, że było bardzo zabawnie i mam nadzieję, że będę mogła jeszcze kiedyś uczestniczyć w takim wydarzeniu- tak Julia Koperska, uczennica klasy drugiej gimnazjum komentuje Noc w Szkole, która odbyła się z 8 na 9 kwietnia w Białym Domu POSA. Impreza zorganizowana została przez samorząd uczniowski, a opiekunkami podczas wydarzenia były pani Irena Świerczyńska oraz pani Renata Ryś.

Dwudziestu uczniów gimnazjum, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w Nocy w Szkole zebrało się razem z opiekunkami przed Szkołą Muzyczną i razem przeszli do Białego Domu, gdzie udostępnione były dla nich dwie klasy, w których na co dzień odbywały się lekcje. Uczniowie wynieśli ławki i krzesła oraz zrobili miejsce na podłodze, na której szybko pojawiły się materace, śpiwory i poduszki. Pierwsze pomieszczenie, wyposażone w tablice multimedialną, przeznaczone było do oglądania filmów przygotowanych przez samorząd, a drugie do rozmów i w późniejszych godzinach- spania. Uczniowie mieli do dyspozycji czajnik do przygotowania sobie ciepłej herbaty, czy chińskich zupek co jeszcze wzmacniało miły nastrój jaki panował podczas nocowania. O godzinie 6:30 następnego dnia, odbyła się pobudka, aby zdążyli posprzątać po nocnym urzędowaniu w szkole, co kończyło wydarzenie i gimnazjaliści jeszcze przed 8:00 opuścili Biały Dom.

Uczniowie coraz częściej porównują szkołę do ,,drugiego domu” ze względu na ilość spędzanego w niej czasu, lecz dotychczas nie było to tak trafne określenie, ponieważ opuszczali ją przynajmniej na noc. Tym razem jednak zostanie dłużej po lekcjach było dobrowolne i zaowocowało bardzo dobrą zabawą. To było pierwsze takiego typu wydarzenie w POSA i mamy nadzieję, że nie ostatnie!

tekst i fot. Aga


Powiązane artykuły

Barwny korowód i nagrody dla najlepszych poetów

Kinga Dusik i Justyna Sikora zostały zwyciężczyniami Wielkiego Szkolnego Konkursu Poetyckiego. Wręczenie nagród odbyło się podczas finału POEZOPOSANALIÓW. 30 i 31 marca odbyły się w Zakopanem pierwsze POEZOPOSANALIA, czyli festiwal Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Artystycznej w […]

Czytaj więcej

TELEPLENER 2

Klasa VI przygotowała kolejny serwis informacyjny z pleneru. Zapraszamy.

Czytaj więcej

Trupa pana Dropsa. Premiera spektaklu online.

Nadrabiamy jeszcze zaległości z czasów nauki zdalnej. Kilka dni temu, podczas pokazu poplenerowego premierę miał spektakl teatralny pt. „Trupa pana Dropsa” przygotowany pod kierunkiem pana Krzysztofa Najbora przez zeszłoroczną klasę VI.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content