ul. Sienkiewicza 12, 34-500 Zakopane +48 1820 14158

,,Drugi dom”- teraz już na poważnie

Myślę, że nocowanie w szkole było bardzo ciekawym doświadczeniem, nigdy nie zastanawiałam się jak wygląda miejsce naszej nauki ,,po godzinach”. Naszym głównym zajęciem było oglądanie filmów, lecz nie zmienia to faktu, że było bardzo zabawnie i mam nadzieję, że będę mogła jeszcze kiedyś uczestniczyć w takim wydarzeniu- tak Julia Koperska, uczennica klasy drugiej gimnazjum komentuje Noc w Szkole, która odbyła się z 8 na 9 kwietnia w Białym Domu POSA. Impreza zorganizowana została przez samorząd uczniowski, a opiekunkami podczas wydarzenia były pani Irena Świerczyńska oraz pani Renata Ryś.

Dwudziestu uczniów gimnazjum, którzy zdecydowali się na uczestnictwo w Nocy w Szkole zebrało się razem z opiekunkami przed Szkołą Muzyczną i razem przeszli do Białego Domu, gdzie udostępnione były dla nich dwie klasy, w których na co dzień odbywały się lekcje. Uczniowie wynieśli ławki i krzesła oraz zrobili miejsce na podłodze, na której szybko pojawiły się materace, śpiwory i poduszki. Pierwsze pomieszczenie, wyposażone w tablice multimedialną, przeznaczone było do oglądania filmów przygotowanych przez samorząd, a drugie do rozmów i w późniejszych godzinach- spania. Uczniowie mieli do dyspozycji czajnik do przygotowania sobie ciepłej herbaty, czy chińskich zupek co jeszcze wzmacniało miły nastrój jaki panował podczas nocowania. O godzinie 6:30 następnego dnia, odbyła się pobudka, aby zdążyli posprzątać po nocnym urzędowaniu w szkole, co kończyło wydarzenie i gimnazjaliści jeszcze przed 8:00 opuścili Biały Dom.

Uczniowie coraz częściej porównują szkołę do ,,drugiego domu” ze względu na ilość spędzanego w niej czasu, lecz dotychczas nie było to tak trafne określenie, ponieważ opuszczali ją przynajmniej na noc. Tym razem jednak zostanie dłużej po lekcjach było dobrowolne i zaowocowało bardzo dobrą zabawą. To było pierwsze takiego typu wydarzenie w POSA i mamy nadzieję, że nie ostatnie!

tekst i fot. Aga


Powiązane artykuły

POSA na wagarach

21 marca, czyli pierwszy dzień wiosny znany jest także jako dzień wagarowicza. W tym roku uczniowie gimnazjum POSA postanowili wraz z nauczycielami uczcić przyjście wiosny wybierając się na “wagary”. Każda klasa ze swoim wychowawcą na […]

Czytaj więcej

Nasze rozmowy: Ratujmy Zakopane z agonii

rozmowa z Łukaszem Filipowiczem, inicjatorem stowarzyszenia „Made in Zakopane”

Czytaj więcej

Jesienne barwy i czarno-białe kontrasty

Jeszcze przynajmniej do końca grudnia będzie można oglądać prace plastyczne uczniów klas podstawowych 1-6. Wystawę można podziwiać w szkolnej galerii od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-20:00 oraz w sobotę do godziny 13:00.

Czytaj więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content